9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Збройні сили України розпочали випробовувати чеську САУ Dana-M2 (фото)

Самохідна артилерійська установка Dana-M2 від чеської компанії Excalibur Army розпочала цикл випробувань в Україні на військовому полігоні у Рівненській області.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Випробування, котрі зараз проводяться, дозволять Збройним Силам України оцінити реальні можливості 152-мм САУ Dana-M2, включно із точністю та дальністю вогню, ефективністю системи управління, а також – ходові та експлуатаційні характеристики колісної САУ.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Колісна САУ Dana-M2 розглядається у якості заміни причіпних радянських гаубиць Д-20, які були розроблені ще у 1947 році.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Чеська САУ може використовувати ті ж самі 152-мм снаряди від Д-20, що знімає додаткове логістичне навантаження на ЗСУ. Особливо – поки вітчизняне виробництво натівських 155-мм снарядів за останні роки тільки наблизилось до початку випробувань, які мають провести влітку цього року.

А до строків реального потрапляння таких снарядів у війська необхідно приплюсувати кількарічні державні випробування, час на розгортання серійного виробництва та створення мінімально необхідних запасів на складах.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Водночас у порівнянні із радянською гаубицею, чи її самохідною версією 2С3 “Акація”, дальність стрільби Dana-M2 більша навіть старим снарядом: 18,2 км проти 17,4 км. А при використанні далекобійного HE ER-HB дальність стрільби Dana-M2 складає уже 25,5 км.

Головна перевага Dana-M2 у тому, що колісна САУ на порядки мобільніша за причепну гармату. Просто мовою: поки розрахунок Д-20 буде готуватися до стрільби, колісна САУ вже відстріляється та покине позицію. В умовах сучасної контрбатарейної боротьби це дозволяє уникати ворожого вогню та зберегти життя військових. Ба більше, саме на мобільність та мінімізацію часу на відкриття вогню та зміну позицію у Dana-M2 зроблений головний акцент.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Чеська САУ оснащена автоматом заряджання, який сам подає 4-5 снарядів на хвилину, що на 1-2 снаряди швидше за радянські зразки. А на додачу до цього, Dana у своїй останній версії M2 отримала систему автоматичного налаштування положення гармати ASAP з системою управління боєприпасами.

А також – систему навігації не тільки по GPS, але і за допомогою високоточного інерційного блоку, який дозволяє визначати свої координати навіть під час активного застосування засобів РЕБ.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

До того ж система управління вогнем САУ дозволяє обмінюватись інформацією щодо цілей через автоматизовані системи управління зброєю. Наприклад, дані з БПЛА можуть автоматично передаватися у Dana-M2, яка самостійно миттєво зробить всі балістичні обчислення, а розрахунку САУ залишиться лише натиснути кнопку “вогонь”.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Все це дозволяє Dana-M2 розгорнутись та зробити перший постріл максимум за 90 секунд, а згорнутися та покинути позицію – за 60 секунд. Для Д-20 чи “Акації” ці показники вимірюються вже у хвилинах.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Зазначимо, що у якості шасі САУ використано платформу 8х8 Tatra T3-930-52M. Яка, до речі, в умовах банкрутства КрАЗ, розглядається, як єдина уніфікована платформа для української артилерії та ракетних комплексів, в тому числі й “Нептуна”.

Загалом 30-тонна Dana-M2 може розганятися до 90 км/год по дорогах та рухатись зі швидкістю у 25 км/год по бездоріжжю.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

До речі, використання саме колісного шасі для САУ дозволяє перекидати її власним ходом по дорогах загального призначення. А не використовувати вантажівки та трали, як це необхідно робити у випадку гусеничного шасі.

Тепер Збройні Сили України мають оцінити всі ці можливості Dana-M2 та зробити свій вибір. У випадку позитивного рішення – українське військо, відповідно до раніше оголошених домовленостей, може розраховувати на 26 одиниць чеських САУ за 40,3 млн доларів.

blank
САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

Водночас Excalibur Army вже повідомило, що контракт передбачає можливість локалізації частини виробництва Dana-M2, включно із подальшим обслуговуванням та модернізацією силами саме українського оборонно-промислового комплексу.

Важливо зазначити, що Міноборони неодноразово підкреслювало, що 152-мм Dana-M2 не є конкурентом вітчизняній 155-мм “Богдані”, яка має надійти до артилерійських бригад після проходження усіх випробувань та налагодження виробництва.

Але попри те, що попередні випробування вітчизняної САУ анонсували на початок весни, для чого Міноборони вже закупило всі необхідні 155-мм снаряди та навіть закликало розпочати тести “у найближчий час”, будь-якої публічної інформації щодо їх проведення – немає.

Зазначимо, що ми повідомляли про початок виробництва 152-мм САУ Dana-M2 на потужностях чеської компанії в листопаді минулого року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають