9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

Збройні сили України розпочали випробовувати чеську САУ Dana-M2 (фото)

 • Самохідна артилерійська установка Dana-M2 від чеської компанії Excalibur Army розпочала цикл випробувань в Україні на військовому полігоні у Рівненській області.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Випробування, котрі зараз проводяться, дозволять Збройним Силам України оцінити реальні можливості 152-мм САУ Dana-M2, включно із точністю та дальністю вогню, ефективністю системи управління, а також – ходові та експлуатаційні характеристики колісної САУ.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Колісна САУ Dana-M2 розглядається у якості заміни причіпних радянських гаубиць Д-20, які були розроблені ще у 1947 році.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Чеська САУ може використовувати ті ж самі 152-мм снаряди від Д-20, що знімає додаткове логістичне навантаження на ЗСУ. Особливо – поки вітчизняне виробництво натівських 155-мм снарядів за останні роки тільки наблизилось до початку випробувань, які мають провести влітку цього року.

  А до строків реального потрапляння таких снарядів у війська необхідно приплюсувати кількарічні державні випробування, час на розгортання серійного виробництва та створення мінімально необхідних запасів на складах.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Водночас у порівнянні із радянською гаубицею, чи її самохідною версією 2С3 “Акація”, дальність стрільби Dana-M2 більша навіть старим снарядом: 18,2 км проти 17,4 км. А при використанні далекобійного HE ER-HB дальність стрільби Dana-M2 складає уже 25,5 км.

  Головна перевага Dana-M2 у тому, що колісна САУ на порядки мобільніша за причепну гармату. Просто мовою: поки розрахунок Д-20 буде готуватися до стрільби, колісна САУ вже відстріляється та покине позицію. В умовах сучасної контрбатарейної боротьби це дозволяє уникати ворожого вогню та зберегти життя військових. Ба більше, саме на мобільність та мінімізацію часу на відкриття вогню та зміну позицію у Dana-M2 зроблений головний акцент.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Чеська САУ оснащена автоматом заряджання, який сам подає 4-5 снарядів на хвилину, що на 1-2 снаряди швидше за радянські зразки. А на додачу до цього, Dana у своїй останній версії M2 отримала систему автоматичного налаштування положення гармати ASAP з системою управління боєприпасами.

  А також – систему навігації не тільки по GPS, але і за допомогою високоточного інерційного блоку, який дозволяє визначати свої координати навіть під час активного застосування засобів РЕБ.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  До того ж система управління вогнем САУ дозволяє обмінюватись інформацією щодо цілей через автоматизовані системи управління зброєю. Наприклад, дані з БПЛА можуть автоматично передаватися у Dana-M2, яка самостійно миттєво зробить всі балістичні обчислення, а розрахунку САУ залишиться лише натиснути кнопку “вогонь”.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Все це дозволяє Dana-M2 розгорнутись та зробити перший постріл максимум за 90 секунд, а згорнутися та покинути позицію – за 60 секунд. Для Д-20 чи “Акації” ці показники вимірюються вже у хвилинах.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Зазначимо, що у якості шасі САУ використано платформу 8х8 Tatra T3-930-52M. Яка, до речі, в умовах банкрутства КрАЗ, розглядається, як єдина уніфікована платформа для української артилерії та ракетних комплексів, в тому числі й “Нептуна”.

  Загалом 30-тонна Dana-M2 може розганятися до 90 км/год по дорогах та рухатись зі швидкістю у 25 км/год по бездоріжжю.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  До речі, використання саме колісного шасі для САУ дозволяє перекидати її власним ходом по дорогах загального призначення. А не використовувати вантажівки та трали, як це необхідно робити у випадку гусеничного шасі.

  Тепер Збройні Сили України мають оцінити всі ці можливості Dana-M2 та зробити свій вибір. У випадку позитивного рішення – українське військо, відповідно до раніше оголошених домовленостей, може розраховувати на 26 одиниць чеських САУ за 40,3 млн доларів.

  САУ Dana-M2 Фото: Defence Express

  Водночас Excalibur Army вже повідомило, що контракт передбачає можливість локалізації частини виробництва Dana-M2, включно із подальшим обслуговуванням та модернізацією силами саме українського оборонно-промислового комплексу.

  Важливо зазначити, що Міноборони неодноразово підкреслювало, що 152-мм Dana-M2 не є конкурентом вітчизняній 155-мм “Богдані”, яка має надійти до артилерійських бригад після проходження усіх випробувань та налагодження виробництва.

  Але попри те, що попередні випробування вітчизняної САУ анонсували на початок весни, для чого Міноборони вже закупило всі необхідні 155-мм снаряди та навіть закликало розпочати тести “у найближчий час”, будь-якої публічної інформації щодо їх проведення – немає.

  Зазначимо, що ми повідомляли про початок виробництва 152-мм САУ Dana-M2 на потужностях чеської компанії в листопаді минулого року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на...

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Зараз читають

  Зросло виробництво автотранспорту в Україні

  У вересні на українських заводах було зібрано 909 одиниць автотранспортних засобів.Про...

  ОДВ-Електрик збільшує власні виробничі потужності на Львівщині

  Українська компанія із німецькими інвестиціями «ОДВ-Електрик» працює на території області з 2003 року і виготовляє кабелі для...

  Вже у листопаді може розпочатися будівництво сервісного центру Baykar Makina в Україні

  Будівництво в Україні сервісного центру турецької компанії Baykar Makina, яка виробляє безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 для...

  Морська пошуково-рятувальна служба хоче купити судно, здатне працювати в льодових умовах

  Підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" планує купити швидкісне морське пошуково-рятувальне судно.Про це передає Національний Промисловий...