9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Збройні сили України повністю змінять парк командно-штабних машин на нові та модернізовані зразки

 • Підприємство “Телекарт-Прилад”, яке входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України”, спільно з головним управлінням зв’язку Збройних сил України, реалізує низку проєктів, пов’язаних з покращенням процесу зв’язку та автоматизації у Збройних силах України.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Зокрема, на параді був показаний перший зразок БТР “Хорунжий” (глибока модернізація БТР-60М від НВО “Практика”), який керівництво ЗСУ планує використати як бюджетну броньовану платформу для розміщення типового комплекту засобів зв’язку у складі КШМ.

  Раніше подібні комплекти були реалізовані за проєктом “Світязь” на нових БТР-3 та БТР-4. З огляду на збільшення чисельності бригад територіальної оборони та інших підрозділів, які потребують сучасних та ефективних засобів зв’язку, Командування ЗСУ розглядає варіант використання більш дешевої платформи, на кшталт модернізованих БТР-60/70 саме для таких цілей.

  Фото: ТОВ «Телекарт-Прилад»

  Поки що спільне рішення обговорюється приватним підприємством “Телекарт-Прилад” та Командуванням військ виду, але, наразі, вже розроблені всі матеріали, котрі дозволяють швидко адаптувати існуючі комплекси систем зв’язку для встановлення на платформу БТР “Хорунжий”.

  “Наше основне посилання – у нас різні базові шасі на однаковий функціонал (КШМ К-1450). Це відноситься до будь-яких машин – БТР-70, БТР-60, БТР-3 або БТР-4, а також до КШМ на автомобільному шасі від різних виробників, які мають необхідні параметри”, – зауважив в ексклюзивному коментарі Defense Express директор департаменту супроводження системних проєктів ТОВ “Телекарт-Прилад” Олексій Савицький.

  КШМ Фото: Народна армія

  За його словами, під це завдання на підприємстві створений спеццех, на якому серійно виготовляється весь спектр потрібного для наповнення нових КШМ (на будь-якій базі) обладнання. Своєю чергою, у перевірці всіх цих виробів безпосередньо беруть участь представники замовника, зауваження котрих (якщо вони мають місце) одразу ж опрацьовуються.

  “Наразі ми можемо впевнено сказати, що при наявному замовленні ми зможемо його забезпечити на 100%!”, – наголосив представник “Телекарт-Прилад”.

  Фото пресслужби Командування Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України

  Варто додати, що на сьогодні відомо про відвантаження Збройним силам 20 одиниць нових командно-штабних машин К-1450 від “Телекарт-Прилад” (різних типів) з уніфікованим комплектом засобів зв’язку та управління, однак з різними типами броньованих шасі – БТР-3, БТР-4, БМП-1 тощо.

  Також “Телекарт-Прилад” в рамках ДКР “Світязь” проводить заходи з адаптації менших платформ високої прохідності (як то Renault Midlum й КІА КМ-450) для їхнього застосування у якості КШМ шляхом інтеграції в них типових комплектів зв’язку.

  Так, днями командувач Військ зв’язку ЗСУ генерал-майор Євген Степаненко журналістам, що на 2021 рік заплановане проведення державних випробувань дослідних зразків командно-штабних машин К-1450-05 та К-1450-06 на сучасній автомобільній базі.

  КМ-450

  “Ці машини (К-1450-05 та К-1450-06) пройшли попередні випробування і наразі ми готуємо пакет документів для виходу на державні випробування. За планом на озброєння ЗСУ такі вироби будуть поставлені вже до кінця поточного року”, – відзначив Олексій Савицький, додавши, що самі шасі для цих моделей (виробництва Renault та КІА) не обиралися компанію, а є “давальницькими” й при потребі можуть бути замінені на інші відповідні за ТТХ варіанти.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу...

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності, це на 37,2% більше, ніж...

  У листопаді пройде аукціон з приватизації двох морських портів на Одещині

  У жовтні-листопаді українські та іноземні інвестори зможуть взяти участь в онлайн-аукціонах по приватизації Білгород-Дністровського та Усть-Дунайського морських портів та оренди трьох великих...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  У Львові відкрили Центр трансплантології (відео)

  У львівській лікарні швидкої медичної допомоги 25 серпня відкрили Центр трансплантології, аналогів якого, наразі, в Україні немає.Передає Національний...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на 13,4% менше, ніж за аналогічний...

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану".

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Кабмін дозволив експорт військової продукції Красилівському агрегатному заводу та НВК «ВК Система»

  Кабінет Міністрів України надав ДП «Красилівський агрегатний завод» та ТОВ «НВК «ВК Система» повноваження на експорт товарів...

  Національна поліція отримала автомобілі та обладнання від ЄС (відео)

  Національна поліція України отримала техніку загальною вартістю 3,4 мільйона євро.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на...