9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Збройні сили України освоюють контрбатарейний радар «Зоопарк-3»

Українські військовослужбовці освоюють отриманий вітчизняний радіолокаційний комплекс артилерійської розвідки 1Л220УК «Зоопарк-3», який виготовлений КП «НВК «Іскра» (Запоріжжя).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Заявлено, що український комплекс є потужнішим за іноземні зразки, які військові отримали від західних партнерів.

Український радіолокаційний комплекс здатний наводити артилерію під час контрбатарейної боротьби або просто корегувати вогонь артилеристів. 1Л220УК складається з двох транспортних одиниць: антено-апаратна машина та машина управління з робочими місцями для персоналу. При цьому сам радар виконаний на базі напівпричепа й тягача 6х6 «КрАЗ.

“Цю станцію ми отримали ще торік. Обслуга, яка на ній працює пройшла навчання на заводі. А згодом здійснила марш від заводських воріт до пункту постійної дислокації частини, — розповів командир взводу – начальник радіолокаційної станції. — Це наш перший польовий вихід із залученням обслуги. Ми практично випробовуємо цю станцію, максимально тестуємо її».

blank
Фото: ДК Укроборонпром

Офіцер порівняв український комплекс з іноземними станціями, що є на озброєнні його підрозділу.

«Наша станція більш автоматизована, вона перевищує наявні іноземні РЛС за дальністю розвідки, це дозволить використовувати її не на лінії зіткнення, а подалі в тилу», – зазначає український військовослужбовець.

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС, що збільшується живучість особового складу, який працює на станції.

blank
Фото: ДК Укроборонпром

Як розповів головний конструктор контрбатарейних і багатофункціональних радарів КП НВК «Іскра» Олексій Залевський, розроблення цього зразка РЛК почали у 2016 році. У 2019-му були проведені успішні державні випробування. І комплекс був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

«Комплекс артрозвідки дає змогу визначати координати стріляючих позицій мінометів, артилерії, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню та оперативно-тактичних ракет. Наразі ми проводимо роботи з авторського нагляду, спостерігаємо, як працює наш комплекс, дослухаємось до пропозицій військових», — розповів Олексій Павлович.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають