9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Червня, 2022

Збройні сили та НАН України підписали Угоду про науково-технічне співробітництво

У вівторок, 18 січня, Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний та Президент Національної академії наук України, академік НАН України Анатолій Загородній підписали Угоду між Збройними Силами України та Національною академією наук України про наукове і науково-технічне співробітництво з питань обороноздатності держави.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

“Наука, високотехнологічні розробки відіграють ключову роль у нарощуванні спроможностей Збройних Сил України та наближають нашу перемогу над ворогом, – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Національна академія наук України понад 100 років залишається осередком розвитку передової вітчизняної науки в галузі кращих європейських та світових традицій.

blank
Академік Анатолій Загородній та генерал-лейтенант Валерій Залужний під час підписання Угоди між НАН України та ЗСУ. Фото: АрміяInform

Співробітництво між Збройними силами України та Національною академією наук України започатковане ще 2017 року, коли було проведено спільне засідання Воєнно-наукової ради ЗС України та НАН України й підписано угоду про співробітництво.

Водночас Президент Академію наук України академік Анатолій Загородній зазначив, що Академія ніколи не стояла осторонь питань, які стосуються зміцнення обороноздатності й безпеки держави. Зокрема, протягом 2015-2021 років у рамках цільових науково-технічних програм НАН України з оборонних досліджень було виконано понад 130 науково-дослідних робіт. Результати значної частини з них уже впроваджено, інші − знаходяться на стадії впровадження на підприємствах оборонно-промислового комплексу України або проходять випробування.

Підписання Угоди між Збройними Силами України та Національною академією наук України про наукове і науково-технічне співробітництво з питань обороноздатності держави дозволить інтенсифікувати фундаментальні та прикладні дослідження та забезпечити потреби держави у сфері національної безпеки та оборони.

Основними напрямами співробітництва в рамках угоди стане дослідження воєнно-політичних, воєнно-стратегічних, воєнно-економічних, військово-технічних та інших питань підвищення бойових спроможностей ЗС України.

blank
Академік Анатолій Загородній та генерал-лейтенант Валерій Залужний під час підписання Угоди між НАН України та ЗСУ. Фото: АрміяInform

Додатки до Угоди підписали від ЗС України начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Шаптала, від НАН України – Перший Віцепрезидент Національної академії наук України, академік Національної академії наук України Володимир Горбулін та Віцепрезидент Національної академії наук України, академік НАН України В’ячеслав Богданов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають