У Збройних силах України прийнято на озброєння модернізований переносний зенітний ракетний комплекс (ПЗРК) 9К310УМ «Игла-1».
Про прийняття на озброєння повідомила інформаційна агенція Міністерства оборони України АрміяInform. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.
Державні випробування в інтересах Сухопутних військ Збройних Сил України було проведено у 2019 році.
Якісно нові характеристики модернізованих ПЗРК забезпечуються шляхом нових модифікацій головок самонаведення (ГСН) розробки Казенного підприємства Центральне конструкторське бюро (ЦКБ) «Арсенал» ОГС УА-424 для ПЗРК «Игла-1М».
ОГС УА-424 забезпечує для ПЗРК «Игла-1М» ефективний захист від перешкод, створюваних ІЧ-пристроями, підвищену ймовірність ураження цілі, а головне – значне збільшення дальності стрільби по цілі на зустрічному курсі.
Роботи з модернізації ПЗРК є прикладом плідної кооперації значного числа українських оборонних підприємств: розробкою головок самонаведення займається ЦКЛ «Арсенал», їх виробництво заплановано на НВК «Прогрес», а НВО «Павлоградський хімічний завод» розробило нове тверде паливо, що збільшило дальність польоту ракети й відповідно збільшили радіус застосування ПЗРК.
У 2018 році під час засідання Ради національної безпеки та оборони України тодішній Президент України Петро Порошенко розказав, що у 2019 році буде завершено розробку та розпочнуться випробування вітчизняного переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) «Колібрі».
Чи має він відношення до прийнятого у 2020 році на озброєння зразка переносного зенітного ракетного комплексу не відомо.
Вперше про український ПЗРК «Колібрі» стало відомо у 2011 році, коли цю розробку розглядали як перспективне озброєння Протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ, що має надійти на озброєння до 2025-го року.
У перспективі пускові установки портативних ракетних комплексів можуть бути об’єднані в блоки по 4-6-8 штук, і встановлюватися на бронетехніці.

Враховуючи, що в цьому випадку обмеження по масі для окремої пускової установки вже не матиме такого критичного значення, як для переносного комплексу, дальність ракет може бути збільшена шляхом установки потужнішого (важкого) двигуна.

Зараз в Україні ведеться робота по створенню мобільного зенітного ракетного комплексу «Мисливець» ведеться в ініціативному порядку КП СБП «Арсенал» спільно з приватною компанією Diamond Defense Systems. Вже створено бойовий модуль «Дует», що озброєний двома зенітними керованими ракетами для майбутнього мобільного зенітно-ракетного комплексу.