9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Збройні сили придбали кілька десятків українських мобільних комплексів РЕБ “Буковель-АD”

Один з перших вітчизняних мобільних комплексів РЕБ, з розроблених приватними компаніями, що почав використовуватися військовими на Донбасі, продовжує бути актуальним для Збройних сил України. Сухопутні війська продовжать закупівлі даних комплексів у найближчі роки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

З 2015 року, впродовж якого тестувався в зоні бойових дій на Сході України перший зразок “Буковель-АD”, комплекс неодноразово вдосконалювали. Наразі фахівці Proximus LLC (ТОВ “ПРОКСІМУС”) розробили вже сьомий варіант цього комплексу.

blank
Комплекс РЕБ “Буковель-AD” змонтований на шасі позашляховика

Мобільна РЕБ-система досить активно закуповувалася Збройними силами України. Наразі мова йде про кілька десятків таких комплексів, які використовуються як на передовій, так і на полігонах для випробувань українських безпілотних систем.

На сьогодні інтерес військових до виробу Proximus LLC залишається актуальним. Так, у планах закупівель систем РЕБ на потреби Сухопутних військ ЗСУ на найближчі кілька років, які наприкінці 2020 року озвучив Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський, цей комплекс присутній.

blank
Високомобільний комплекс РЕБ “Буковель-AD R4”

Крім того, “Буковель-АD” почали замовляти й закордоном – у 2019 році було оприлюднено інформацію, що його придбали Збройні сили Королівства Марокко та Єгипту. Наразі представники компанії стверджують, що вони завантажені експортними замовленнями на український комплекс до 2022 року.

blank
Високомобільний комплекс РЕБ “Буковель-AD R4”

Нагадаємо, ця система, призначена для раннього виявлення безпілотних літальних апаратів противника і повного блокування даних і каналів управління GPS/ГЛОНАСС (а в нових версіях ще й Galileo та Beidou). Ключовим елементом цього рішення є наземна станція, що складається з модулів виявлення та управління. Крім глушіння каналів управління GPS і ГЛОНАСС, система також генерує серію помилкових сигналів управління, що значно підвищує загальну продуктивність.

blank
Комплекс може “засікти” російський “Орлан-10” на відстані від 70 до 100 км, БПЛА на кшталт Bayraktar TB2 – на відстані 200 км

В останніх версіях “Буковель-AD R4”, виробники декларують дальність пеленгації малорозмірних БПЛА – 70 км й можливість придушування зв’язку на відстані до 20 км. Крім того, комплекс може бути застосований й проти інших систем.

“Зараз “Буковель” може ефективно працювати проти великого кола безпілотників. Також він може працювати проти систем зв’язку і РЛС. Оскільки комплекс може впливати на систему супутникової навігації він може застосовуватися проти будь-якої техніки або озброєння, яка застосовує таку навігацію для коригування”, – відзначив комерційний директор ТОВ “ПРОКСІМУС” Валерій Кривушкін.

blank
Станція перешкод «Прометей-МФ5» на виставці «Зброя та безпека – 2021». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Варто додати, що приватна українська компанія на цій розробці не зупинилася. Так, на виставці “Зброя та Безпека-2021” була представлена ще більш потужна система “Прометей-МФ5”, що призначена для дезорганізації системи управління військами та зброєю, зриву роботи засобів наземної й повітряної розвідки, засобів наведення зброї у тактичній зоні шляхом створення активних радіоперешкод.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають