9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Травня, 2022

Збройні сили почали отримувати тактичні рукавиці (фото)

У військові частини Збройних Сил України почали надходити новітні тактичні та захисні рукавиці вітчизняного виробника, що відповідають міжнародним стандартам.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на «АрміяInform».

Розробкою та впровадженням новел займалось Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ разом із ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» (ТМ Rarog) з 2018 року. Впродовж років розробки та польових тестувань було отримано фінальний варіант. Водночас рукавиці збираються поліпшувати й надалі, зокрема за результатами масової експлуатації в бойових та навчальних умовах.

Рукавиці виробляються двох видів, як це передбачено нормою №1 (бойовий єдиний комплект або БЄК) та №2 (бойовий спеціальний комплект (БСК), інвентарне майно): тактичні (РТ) − загальновійськові та захисні (РЗХ) − для десантників та спецпідрозділів (норма №2).

Рукавички тактичні (РТ)

blank

Рукавички захисні (РЗХ)

blank

Головною перевагою захисних рукавиць є параарамідний захист руки зі сторони долоні, аналогічний балістичному пакету в бронежилетах. Цей шар захищає від проколювання та порізів. Цікавим доповненням до розривних властивостей параараміду (більшості відомому як «кевлар») є низька теплопровідність, яка дозволяє, наприклад, десантуватися по фалу з гелікоптера без використання спеціальних рукавиць.

Військові журналісти навіть порівняли вітчизняні захисні рукавиці (РХЗ) з відомими Mechanix M-Pact («Механікси») за міжнародним стандартом EN 388:

  • Стійкість до стирання: 2 рівень для обох рукавиць;
  • Спротив порізу: «Механікси» − 1 рівень, РХЗ − 2 рівень (вищий);
  • Спротив розриву: «Механікси» − 2 рівень, РХЗ − 3 рівень;
  • Стійкість до проколу; «Механікси» − 1 рівень, РХЗ − 4.

Також, рукавиці РХС отримали дві накладки для роботи з сенсорними дисплеями. Загальновійськові тактичні рукавиці не мають таких накладок, водночас вони легші.

blank

Повідомляється, що обидва типи зроблені зі штучної шкіри, яка має ряд переваги перед натуральною − не зменшується у розмірах після намокання та кращі показники щодо стійкості протирання.

Цього року до армії вже поставлено 20 000 пар рукавиць.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають