9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

Збройні Сили отримали велику партію українських реактивних вогнеметів

Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», достроково виконав договірні зобов’язання та передав Міністерству оборони України партію з кількох сотень реактивних піхотних вогнеметів РПВ-16.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Минулого тижня ця партія вогнеметів успішно пройшла приймально-здавальні випробування та підтвердила свої тактико-технічні характеристики.

«Під час бойових стрільб усі цілі були вражені відповідно до програми випробувань. Ці реактивні піхотні вогнемети високоефективні для прицільного враження легкої броньованої техніки та супротивника, який перебуває в укритті, на відстані до одного кілометра», — повідомив директор Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів Володимир Щербань.

Одночасно з приймально-здавальними випробуваннями РПВ-16 фахівці підприємства продемонстрували українським військовим модернізовану версію цього виробу:

«Фахівці нашого науково-дослідного інституту розробили полегшену версію РПВ-16, яка буде зручною та ефективною під час виконання бойових завдань Сил спеціальних операцій, спецпідрозділів СБУ та розвідувальних підрозділів десантно-штурмових військ. Випробування модернізованого вогнемета також пройшли успішно, в чому особисто переконалися присутні представники МОУ, Національної гвардії України, Генерального штабу та Сил спеціальних операцій ЗСУ», — додав Валентин Щербань.

blank

РПВ-16 — це український реактивний піхотний вогнемет одноразового використання з термобаричним боєприпасом, розробка Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів (м. Шостка). Усі елементи конструкції та складові частини виконані з вітчизняної сировини й матеріалів.

Реактивний піхотний вогнемет оснащений бойовою частиною з термобаричною сумішшю. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху вражальних чинників у вигляді надлишкового тиску та підвищеної температури, які виникають у зоні вогняної хмари. Термобаричні боєприпаси також називають боєприпасами об’ємного вибуху. Фугасна дія пострілу РПВ-16 еквівалентна артилерійському снаряду 120-122 мм калібру. Тому ця переносна зброя здатна знищувати живу силу супротивника навіть за потужними укриттями на відстані близько одного кілометра.

Наказами Міністерства оборони України реактивний піхотний вогнемет РПВ-16 у 2017 році прийнятий на озброєння Збройних Сил України. З 2018 року налагоджено серійне виробництво вогнемета.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають