9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Збройні сили отримали рухомий командний пункт трансформерного типу (фото)

Автомобіль КрАЗ-260 із контейнером перемінного об’єму (КПО) отримала одна з військових частин Головного командного центру Збройних Сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Мобільний командний пункт розміщений у контейнері перемінного об’єму може використовуватись як на автомобільному шасі, так і без нього.

КПО призначений для цілодобового забезпечення роботи особового складу пунктів управління стратегічного та оперативного рівнів у польових умовах незалежно від пори року. Забезпечує підвищення оперативності, стійкості та безперервності управління військами, розміщення і використання засобів зв’язку, автоматизації та іншого обладнання.

blank

Контейнер включає пристрої самостійного завантаження (розвантаження) контейнера, до 15 робочих місць, системи життєзабезпечення та комплект складних меблів із міцного та вологостійкого матеріалу.

Зазначимо, що про командно-штабну машину, яка має конструкцію трансформера та яку створила вітчизняна приватна компанія для Міністерства оборони України, стало відомо ще у 2019 році.

Складові частини контейнеру розкладаються в ширину праворуч і ліворуч від основного кузова й встановлюються на опори. Залежно від ситуації, розкладання частин кузову можна виконати як гідравлічним, так і механічним способом. Стіни всередині обшиті сендвіч-панелями, що значно поліпшує теплоізоляційні властивості.

blank

Машина має стаціонарні системи життєзабезпечення: обігрівач, кондиціонер, фільтровентиляційну установку, телекомунікаційне обладнання (дає змогу швидко розгорнути локальну мережу зв’язку), а також генератор і акумулятор. Завдяки цьому вона здатна працювати не лише від промислової мережі. У разі її виходу з ладу – від акумулятора (мінімум дві години), а якщо вичерпається і його ресурс – запускається дизель-генератор.

У 2019 році нову КШМ з кузовом змінного об’єму (на базі Богдан-63172) перевірили фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ).

Крім того, у 2020 році повідомлялось про визначальні відомчі випробування штабної машини вже із причепом, які також проводилися ДНДІ ВС ОВТ.

blank
У ЗСУ випробовують мобільний пункт управління. Машина штабна з причепом штабним. Жовтень 2020. Фото: МО України

Штабний комплекс, що випробовувався, складається з двох однотипних модулів: власне штабної машини, із 8 робочими місцями, обладнаних локальною обчислювальною мережею з можливістю підключення ліній зв’язку різних типів, та штабного причепу, який обладнано місцями відпочинку на 8 осіб та елементами санітарно-побутового обслуговування.

Обидва модулі можуть розміщуватися на автомобільному шасі та на ґрунті.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають