9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Лютого, 2021

«Завод точної механіки» виходить на світовий ринок зі своїми гарматами

 • «Завод точної механіки» продовжує випускати та модернізовувати аналоги радянських зразків озброєння. Також «ЗТМ» виробляє ланки до снарядів та патронів різних типів та калібрів, магазинів до автоматів Калашникова, всіх видів патронних коробок, кулеметних стрічок, запасних інструментів та приладь до кулеметів КТ-7,62 та КТ-12,7.

  Мова йде про державне підприємство «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», яким нині керує Мирослав Халік. Редакція Ключ, взяло інтервью у керівника заводу.

  – Мирославе Олександровичу, за час вашої роботи на «ЗТМ» які відбулися зміни і яких успіхів Ви досягли?

  – Першими кроками було докорінна зміна системи управління, що дозволило зробити різкий стрибок у темпах розвитку та перейти на новий рівень виробництва. Це дало змогу одразу ж виплатити кількамісячний борг по заробітній платі та гасити боргові зобов’язання, які накопичилися аж з 2002 року і складали більше ніж половину валового фінансового обороту на рік. Вдалося переформатувати виробничий процес, зробили адекватну логістику, адже виробництво деталей не було узгоджене з іншими ділянками виробництва. Ми це систематизували, створили диспетчерський відділ, який контролює, хто і яку запчастину виконує, у який термін, до якого моменту. Раніше через це шкутильгало виробництво.ЗТМ2

  Отже, ми починали працювати навіть не з нуля, а з величезного мінуса. Перед нами було конкретне завдання – задіяти потужність всього заводу, і вже сьогодні ми можемо пишатися результатами та проведеною роботою. Звичайно, ще доведеться багато працювати, але ми впевнені, що рухаємося в правильному напрямку.

  «Завод точної механіки» потроїв обсяги виробництва за останні півтора роки. У порівнянні з 2014 роком, обсяг виробництва в 2016 році зріс більше ніж втричі – з 27,7 млн грн до майже 100 млн грн.

  Збільшення показників – результат своєчасного виконання державного оборонного замовлення 2015 року, яке, на жаль, після несвоєчасного виконання в 2014 році, в 2015 було зменшено в два рази, та розглядався варіант замовлення в іншого заводу, зокрема, на автоматичні гармати калібру 30 мм ЗТМ1 та ЗТМ2. Та вже в 2016 році державне оборонне замовлення було найбільшим за всю історію підприємства, яке воно виконало в повному обсязі та ще й з випередженням строків. Якщо в 2014 році завод виробив лише 65 таких гармат, то тільки за перше півріччя 2016 року їх було виготовлено 118 одиниць. Так саме прискорюється випуск всієї лінійки ЗТМ: запчастин, інструментів, приладдя для різноманітного озброєння та іншої продукції.

  Інтенсифікація виробництва стимулює розширення ЗТМ1штату підприємства. Покращуються умови праці: за півтора роки п’ять разів збільшували розмір заробітної плати. Завод наразі працює в дві зміни. За короткий термін ми взяли на роботу близько п’ятдесяти фахівців, із них 45 робочих спеціальностей. Ми набираємо учнів токаря, слюсаря, фрезерувальника, навчаємо їх і після піврічного навчання та здачі іспитів надаємо їм самостійні робочі місця.

  – Напевне, ці кроки посприяли тому, що Ви цього року побили всі рекорди з виготовлення продукції?

  – Насправді було досить важко перші місяці. Та попри все, завдячуючи наполегливій праці, швидкому переформотуванню виробництва, мотивуванню працівників, кже на другій місяць моєї роботи вдалося відвантажили рекордних 35 гармат ЗТМ1 і ЗТМ2, а також комплектуючі ЗІП (запасні частини та інструменти) до гармати ЗТМ2 у кількості 256 комплектів і більше 30000 ланок. Ці показники на той час стали абсолютним виробничим рекордом підприємства за всю його історію існування. Наразі ми працюємо ще краще. До прикладу, за друге півріччя 2015 року та перше півріччя 2016 року обсяги виробленої продукції склали 93 613,5 тис. грн – темп росту 287%; автоматична гармата ЗТМ1: 125 шт. – темп росту 833%; автоматична гармата ЗТМ2: 75 шт. – темп росту 183%; ланка Л-31: 485 000 шт. – темп росту 329%.ЗТМ3

  Як вже зазначалося, серед позитивних результатів роботи можна також відзначити, що «Завод точної механіки» достроково виконав Держзамовлення в минулому 2015 році і, як результат, одразу отримав від Міністерства оборони додаткове замовлення 2015 року, з яким підприємство впоралося в найкоротші терміни. Завдяки цьому в 2016 році ми отримали найбільше оборонне замовлення за всю історію підприємства та звели нанівець намагання інших підприємств дублювати наше виробництво. Крім того, підприємство звітує про готовність виконувати держзамовлення на 2017 рік також достроково.

  На сьогодні ми довели, що «Завод точної механіки» – єдине в Україні виробництво 30-мм гармат та ланок різних модифікацій.

  – Мирославе Олександровичу, але ж Ви ще й працюєте на експорт?

  – Так, ми беремо активну участь у всіх можливих презентаційних, інформаційних та виставкових заходах і повертаємося звідти з цікавими результатами. В основному ДП «НТК «Завод точної механіки» представлено гарматами ЗТМ1 та ЗТМ2, а також ланками Л-30-1. Результатами цієї роботи вже є декілька укладених договорів на постачання виробів до Чехії, Сербії, Азербайджану, Таїланду, М’янми та інші. Крім того, на таких заходах проводяться перемовини з обміну досвіду і технологіями, прискорення реалізації програм імпортозаміщення. Участь у таких заходах відкриває ще більш широкі можливості для всього оборонно-промислового комплексу України.

  З інших напрацювань – є підписаний між «Заводом точної механіки» і Бельгійською компанією за участю державної компанії «Укрспецекспорт» меморандум про співпрацю, який передбачає укладення договору на постачання автоматичних гармат ЗТМ-1, які були обрані в якості виробу для випробувань при виробництві амуніції і боєприпасів в Бельгійській компанії.

  Також досягнута попередня домовленість із компанією з Словаччини про укладення договору на постачання 50 одиниць автоматичних гармат ЗТМ-2 впродовж 2016-2017 років для модернізації бронетанкової техніки Словацької Республіки. Крім того, домовленість була досягнута з компанією з Туреччини про укладання договору на постачання теж ЗТМ-2 на наступний рік для інтегрування в новий бойовий модуль, який виробляє компанія для модернізації бронетанкової техніки Турецької Республіки та інших країн Європи. Таким чином можна з упевненістю сказати, що вироби, виготовлені Державним концерном «Укроборонпром» і зокрема ДП НТК «Завод точної механіки» впевнено завойовують європейські ринки, підтверджуючи свою високу надійність та якість.

  ЗТМ-спортДП «Укроборонпом» розпочало створення системи тестової апробації стандартів НАТО в реальних умовах розробки, виробництва, модернізації і ремонту озброєння і військової техніки. Отже, це також торкнеться й нас.

  – Зі всього видно, що працюєте Ви добре, а як із відпочинком, на це вистачає часу і чи дбає про це керівництво підприємства?

  – Звичайно, з відпочинком у нас все гаразд. Ми вміємо працювати і проводити вільний час. Нещодавно відзначали 20-річний ювілей заводу. Крім офіційних урочистостей, ще й було святкування всім колективом на заміській базі відпочинку. Це дуже згуртовує людей. Уже другий рік поспіль ми також беремо участь у змаганнях з футболу серед підприємств «Укроборонпрому». Серед 11 команд наші футболісти посіли 5 місце. Але команда наша дуже молода і поки що набирається досвіду та тренується.

  Валерія СУШИЦЬКА.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  Укравтодор запропонував Києву добудувати Подільський міст

  Державна служба автомобільних доріг (Укравтодор) офіційно звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з пропозицією взяти на баланс недобудований Подільський...

  «Українська бронетехніка» виготовила чергову партію бронеавто «Новатор» для Нацгвардії

  Сьогодні, 26 лютого, Національній гвардії України передано партію спеціалізованих броньованих автомобілів «Новатор», виготовлених КВП «Українська бронетехніка» в рамках державного контракту.

  Під Києвом офіційно відкрили один з найбільших в Європі заводів з виробництва керамічної плитки (фото)

  Група компаній "Епіцентр К" відкрила на Київщині новий завод з виробництва керамічної плитки та керамограніту Epicentr Ceramic Corporation.

  В рамках реконструкції траси Київ-Одеса приберуть всі наземні переходи та лівоповоротні розвороти

  Проєкт реконструкції дороги міжнародного значення М-05, який фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком, передбачає заміну на трасі Київ-Одеса,...

  На зберігання та утилізацію боєприпасів Збройні сили витратять 2,5 мільярди гривень

  На утримання 134 арсеналів, їх охорону та оборону, а також на утилізацію 2 279 тонн непридатних боєприпасів та протипіхотних мін цього року...

  Stadler вивчає можливість локалізації виробництва поїздів на Київському електровагоноремонтному заводі

  Представники швейцарської компанії Stadler Rail AG, яка спеціалізується на виробництві залізничного рухомого складу, в рамках робочого візиту у вівторок, 23 лютого, відвідали...

  У Києві на станції метро “Лук’янівська” розпочали капітальний ремонт ескалаторів

  У Києві, на станції метро "Лук'янівська", з 23 лютого почався капітальний ремонт чотирьох ескалаторів, який триватиме до січня 2022 року.

  Зараз читають

  Пакистан замовив в Україні ремонт танків Т-80УД на понад 85 мільйонів доларів

  У рамках міжнародної виставки озброєнь IDEX–2021, яка наразі триває в ОАЕ, відбулося укладення контракту між ДК "Укроборонпром"...

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому»...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій....

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.