9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Завод “Маяк” покриватиме всі свої нові вироби водостійким антикорозійним покриттям (фото)

На АТ “Завод “Маяк”, який входить до складу ДК “Укроборонпром”, збираються покращити властивості виготовленої на підприємстві зброї за рахунок введення у виробництво нової технології покриття, яке надасть виробам унікальний захист від корозії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Технічні деталі нанесення такого покриття та його склад не розкриваються, проте на підприємстві відзначили, що всі конструкційні та технологічні моменти розроблені й вже опановані у виробництві фахівцями заводу.

“Тепер все нові деталі будемо покривати цим покриттям – міномети, кулемети, піхотну гармату тощо. Тому що таку зброю можна не фарбувати й не змащувати, також таке покриття не боїться подряпин. Шар покриття на молекулярному рівні зміцнює зовнішній контур виробу і збільшує ковзання”, – відзначив в коментарі Defense Express головний конструктор підприємства Олександр Гордєєв.

blank
Начальник цеху гальванопокриття “Завод “Маяк” демонструє деталь від міномета “Молот” з лакофарбовим покриттям, що наноситься класичним способом / Фото: Радіо Свобода Україна

“Можна подивитися різницю на цих деталях. Це, наприклад, деталь від 120-мм міномета. Ось вона покрита спеціальним термостійким лакофарбовим покриттям, але якщо його подряпати, то в місцях сколів згодом буде корозія. Тут цих деталях (виготовлених за новою технологією) – кидайте куди завгодно, в будь-яке середовище, з ними абсолютно нічого не відбудеться”, – розповів про різницю між виробами журналістам “Донбасс Реалии” начальник цеху гальванопокриття “Завод “Маяк” Олександр Зуй.

blank
Деталі від кулемета Заводу “Маяк” виготовлені за новим методом / Фото: Радіо Свобода Україна

Варто відзначити немаловажну деталь, що при цих плюсах, всі нові вироби обійдуться для Збройних сил України в ті ж кошти, що й виготовлені за старим способом.

blank
Танковий кулемет КТ-7,62 на випробуваннях на Заводі “Маяк”. “Морську” версію саме цієї моделі замовили українські морпіхи / Фото: Радіо Свобода Україна

Власне, вже є перший замовник для виготовленої за новою технологією зброї. Їм стане українська морська піхота, яка отримає партію нових кулеметів КТ-7,62 в “морському виконанні”.

blank
Кліматична камера на Заводі “Маяк”, в якій перевіряли деталі кулемета з новим антикорозійним покриттям

“Ми отримали офіційний контракт, в якому були вимоги до морського покриття. Ми створили комплекс випробувань для морського туману й агресивного морського середовища. Подивилися де у світовому океані існують найжорсткіші умови морської води, збільшили їх на два і перевірили в нашій лабораторії. Випробували, витримали й все нормально”, – розповів про це замовлення Олександр Гордєєв.

blank
Кожна складова кулеметів КТ-7,62 з новим покриттям була ретельно перевірена в жорстких умовах на витривалість до “морської води” та “морського вітру”

А отже, незабаром, всі підрозділи ЗСУ можуть почати отримувати набагато більш практичні та витривалі під час експлуатації в реальних польових умовах зразки кулеметів та мінометів від Заводу “Маяк”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають