Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочинає процедуру постановки на озброєння міномета М-120-15 «Молот», про що було повідомлено 4 січня 2021 року.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.
“Майже рік, як наша команда готується до процедури постановки на озброєння міномета М-120-15 «Молот». Ми розуміємо всю відповідальність, враховуючи все, що було з Молотом у минулому”, – зазначив головний конструктор Заводу Маяк Олександр Гордєєв.

“Завод «Маяк» розпочинає процедуру постановки на озброєння міномета М-120-15 «Молот»”, – додав конструктор.
Зауважимо, що міномет М120-15 «Молот» наказом Генерального штабу Збройних сил України №446 від 17.11.2015 був допущений до експлуатації в ЗСУ на особливий період, проте згодом Генштабом було прийняте рішення щодо припинення експлуатації цих мінометів.
Постановка ж (прийняття) на озброєння відбувається за результатами державних випробувань.
Зазначимо, що у 2020 році державні випробування проходили відразу три вітчизняних 120-мм міномети. Крім доопрацьованого «Молота» це були – «Бучарда» від приватного підприємства «Старокраматорський машинобудівний завод» (яке виготовляло близько 50% компонентів міномету «Молот», зокрема й ствол), МП-120 від приватної компанії «Українська бронетехніка». Ціна мінометів українського виробництва – від 500 до 600 тисяч гривень.
Нагадаємо, що Завод «Маяк» восени 2020 року показав модернізований міномет «Молот». Поліпшений варіант має замінити на озброєнні попередню версію, також висловлювались пропозиції змінити йому назву, щоб уникнути небажаних асоціацій в особового складу з першою версією міномету та випадками загибелі та поранення військових.
На заводі доопрацювали механізм запобігання подвійному заряджанню, задля зменшення корозії та відмови механізму через вплив температури, крім сталі використали бронзу. Замінили опорну плиту – вона стала легшою та її можна використовувати на неґрунтових поверхнях. Доопрацювали механізм колісного ходу – він теж став значно легшим, конструкція позбулась амортизаторів, натомість було використано ресори, які вважаються більш довговічними.