9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

Завод “Імпульс” працює над освоєнням виробництва пострілів ВОГ-17

На Шосткинському казенному заводі “Імпульс” планують налагодити виробництво пострілів ВОГ-17.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Під час міжнародної виставки озброєнь «Зброя та безпека – 2021» (проходила в Києві з 15 по 18 червня) стало відомо, що КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” має намір налагодити виробництво пострілів ВОГ-17, які застосовуються станковим автоматичним гранатометом АГС-17. Зразки боєприпасів були представлені на виставковому стенді підприємства.

Автоматичний станковий гранатомет АГС-17 “Пламя” (“Полум’я”) призначений для ураження живої сили і вогневих засобів противника, його техніки та транспорту, що знаходяться за укриттями (у відкритих окопах, ярах, на прикритих схилах висот).

blank
На заводі “Імпульс” планують виробляти постріли ВОГ-17. Зразки гранатометних пострілів.

Автоматика гранатомета працює за рахунок віддачі вільного затвора. Cтвол нарізнiй, при перегріві його можна швидко замінити (він кріпитися до ствольно коробци спеціальним замком з чекою). Ударно-спусковий механізм дозволяє змінювати темп стрільби. Kоробка зі стрічкою (“мушля”) кріпиться з правого боку. Подача пострілу при стрільбі автоматична.

blank
Постріл ВОГ-17

Українським аналог радянського АГ-17, є КБА.117, який був офіційно прийнятий на озброєння Збройних Сил України у 2019 році. Він призначений для установки в бойові модулі, ця версія гранатомету не має приладів прицілювання та ручного спуску.

blank
Автоматичний станковий гранатомет КБА.117-02. Грудень 2020. Фото: КБАО

У грудні, минулого року, до Збройних сил України було передано першу партію українських станкових гранатометів КБА.117-02. Ці нові гранатомети є модернізованою версією КБА-117 у піхотному варіанті.

Варто зазначити, що у 2018 році, КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” спільно з ПрАТ “Кузня на Рибальському”, розпочало серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомета – ПГОФ-40.

blank
Уламкові постріли ПГОФ-40, ПГІ-40 та ВОГ-25В Фото: Укроборонпром

ПГОФ-40 – граната уламково-фугасної дії з типорозміром 40х53 мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами ВОГ-17, які зараз використовуються в автоматичних гранатометів АГС-17, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт уламків.

Також заводом було освоєно виробництво спеціальних інертних 40-мм боєприпасів ПГІ-40, які використовуються для пристрілки автоматичного гранатомета та навчання особового складу.

Окрім того, на той час, зазначалося, що КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс”, спільно з ПрАТ “Кузня на Рибальському”, освоює виробництво ВОГ-25В, які призначені для стрільби з підствольних гранатометів ГП-25 для автоматів, що стоять на озброєнні силових структур України.

blank
Некерований термобаричний боєприпас РС-122ТБ «Спека» від ДАХК «Артем». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Нагадаємо, що в Україні працюють над 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ). Розробкою боєприпасу РС-122ТБ займається Державна акціонерна холдингова компанія «Артем». Вони призначені для ураження живої сили противника на відкритій місцевості, неброньованої та легкоброньованої техніки та елементів інфраструктури (таких як мобільний командний пункт, засоби протиповітряної оборони тощо).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають