9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

Завод імені Малишева виготовляє демонстраційний танк «Оплот» для Укрспецекспорту

У Харкові на ДП «Завод ім. Малишева» виготовляють на замовлення Укрспецекспорту танк «Оплот», який демонструватимуть на полігоні потенційним замовникам.

Про це стало відомо з ексклюзивного інтерв’ю директора “ЗіМу” Василя Криласа “Укрінформу”, передає Національний Промисловий Портал.

«Робимо ми його для себе, щоб можна було демонструвати готову машину потенційним покупцям. Хоче країна купити: запросили виробників, полігон, однакова траса, чия машина краще пройде, краще відстріляється, у того й замовлять. Наявна машина, зроблена в попередні роки і котру ми показуємо іноземцям, у цьому році буде відвантажена замовникам. І все, в нас нічого не залишиться. Тому й було прийняте рішення виготовляти «Оплот», – сказав Крилас.

Робити танк почали наприкінці лютого. Щодо його ціни директор підтвердив, що «Оплот» вийде «бюджетним», однак це ніяк не вплине на технічні характеристики.

«Це буде найсправжнісінька бойова машина, краща з кращих, зразково-показова. Справді дещо дешевша, але тільки тому, що практично всі наші партнери-комплектатори пішли нам назустріч і майже за собівартістю, з мінімальним прибутком, поставлять продукцію», – пояснив гендиректор.

Він додав, що «Оплотом» цікавиться Єгипет та ще одна країна близького Сходу, нещодавно делегації потенційних замовників на полігоні під Харковом побачили танк у дії.

«Стріляли з усіх видів озброєння. Практично стовідсоткові попадання, дуже хороша динаміка-швидкість, подолання перешкод. Усі залишилися задоволеними, під враженням. Я можу сказати, що дуже серйозно нас розглядають. Наш конкурент – російський Т-90. Але я сподіваюся на підтримку держави в перемовинах на найвищому рівні, й зазначу, що велику роботу проводять наші спецекспортери. Тож сподіваємося», – сказав Крилас.

Зараз, за його словами, крім «Оплота», на ділянці підприємства спільно з Харківським бронетанковим заводом виконують замовлення Міноборони на модернізацію 12 машин «Кедр Т64БМ2».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають