9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Завод Артем вдосконалює ракети Р-27 класу “повітря-повітря”

Українське оборонно-промислове підприємство Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” веде розробку нової версії ракети Р-27 класу “повітря-повітря”, що матиме значно більші можливості застосування.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на  “Український мілітарний портал“, про це в ефірі програми “Лінія оборони” розповів директор ДАХК “Артем” Антон Карпенко.

У порівнянні з попередньою версією ракети вони будуть більшої дальності захоплення цілей і матимуть велику стійкість до постановки перешкод.

Зараз ведуться роботи зі створення нових головок самонаведення, в тому числі й активних (АГСН), що дозволяють льотчикам працювати за принципом – “вистрілив і забув” і не наражати своє життя і літак на небезпеку.

“Ми виконуємо зараз дві конструкторсько-дослідні роботи з модернізації цієї ракети: створюються нові головки (самонаведення. – Ред.) – і радіолокаційного типу, і теплового типу”, – розповів Карпенко.

Очікувати практичні пуски й випробування модернізованих ракет із новими активними головками самонаведення можна очікувати після 2021 року.

Сімейство ракет Р-27 класу “повітря-повітря” забезпечує перехоплення і знищення пілотованих та безпілотних літаків, а також крилатих ракет у дальньому та ближньому, маневреному повітряному бою.

Має тримодульну конструкцію, що складається з апаратурного блоку з головкою наведення, бойового та твердопаливного двигуна, з трьома силовими вузлами підвіски. Входить до складу озброєння літаків МіГ і Су.

blank

Залежно від версії дальність застосування ракети може становити від 50 до 110 км.

Технічні характеристики модифікацій ракет, які зараз випускаються на підприємстві Державної акціонерної холдингової компанії “Артем”:

• Р-27Р1 – напівактивна РЛ ГСН, однорежимний ТРД 

Р-27 Р1, П1

• Р-27ЕР1 – напівактивна РЛ ГСН, збільшена дальність пуску, дворежимний ТРД 

Р-27 ЕР1, ЕП1

• Р-27Т1 – пасивна ІЧ ГСН, однорежимний ТРД 

Р-27 Т1

• Р-27ЕТ1 – пасивна ІЧ ГСН, збільшена дальність пуску, дворежимний ТРД 

Р-27 ЕТ1

• Р-27П1 – пасивна РЛ ГСН, однорежимний ТРД. Для ураження радіовипромінючих повітряних цілей (постановники активних перешкод) 

Р-27 Р1, П1

• Р-27ЕП1 – пасивна РЛ ГСН, збільшена дальність пуску, дворежимний ТРД. Для ураження радіовипромінючих повітряних цілей (постановники активних перешкод) 

Р-27 ЕР1, ЕП1
Вистрілив і забув: Україна розробляє нову версію ракети Р-27 класу повітря-повітря з набагато більшими можливостями застосування 02

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають