9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Завершено попередні вогневі випробування САУ “Богдана”

Перспективна українська колісна самохідна гаубиця «Богдана» завершила попередні вогневі випробування.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Заявлено, що українська самохідна гаубиця, з гарматою калібру 155 мм, успішно здійснила стрільби, під час яких було здійснено 450 пострілів на дальність 42 кілометри.

Стрільби відбувалися у межах визначальних відомчих випробувань Міністерства оборони України.

Вогневі випробування проходили на Державному випробувальному полігоні Збройних Сил України «Алібей» в Одеській області.

blank
Момент пострілу САУ 2С22 «Богдана» Стопкадр з відео

Стрільби активно велись у грудні та січні.

За заявами розробника перспективної САУ, «Краматорського заводу важкого верстатобудування», дальність пострілу звичайним снарядом з колісної 155-мм САУ становить до 40 км.

Але тепер, як стверджують представники компанії, на практиці доведена можливість стрільби на 42 км без використання активно-реактивного снаряда.

blank
САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

У жовтні 2021 року «Богдана» вже виконували стрільби. У травні на полігоні «Широкий Лан» відбувся перший етап заводських випробувань САУ із бойовими стрільбами.

У ході випробувань використовуються 155-мм снаряди турецького та чеського виробництва, включно із далекобійними снарядами з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ від Excalibur Army.

blank
Далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ – для України. Фото: Defense Express

Нагадаємо, у 2020 році компанія Excalibur Army поставила Міноборони України нові 155 мм боєприпаси для проведення повного циклу випробувань САУ «Богдана».

Попередні вогневі випробування проходять у межах визначальних відомчих випробувань і це дає можливість Збройним Силам поставити на забезпечення «Богдана» вже у 2022 році.

Останні новини:

Зараз читають