9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

Завершено імпортозаміщення керованого снаряда «Квітник»

 • 152-мм керований артилерійський боєприпас «Квітник» після імпортозаміщення російських деталей отримує назву «Барвінком» та готується до державних випробувань.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Міністерство оборони України та вітчизняний виробник керованих артснарядів – державне підприємство Науково-виробничий комплекс «Прогрес» (м.Ніжин) дійшли згоди щодо пришвидшення робіт з прийняття на озброєння української армії нового засобу ураження.

  Окрім заміщення російських комплектуючих, частка яких у 152-мм керованому артилерійському боєприпасі «Квітник» сягала 70%, було збільшено дальність пострілу, завадозахищеність, запроваджене цифрове програмування боєприпасу перед пострілом.

  Серед нових деталей уламково-фугасного «Барвінку» – нова головка самонаведення (ГСН), що стала меншою та легшою (вага зменшилась з 3,5 до 2,5 кг):

  Головки самонаведення до високоточних артбоєприпасів української розробки та виробництва (праворуч – нові) Фото: Defense Express

  Тепер ГСН це уніфікований блок, який підходить для комплектування боєприпасів калібру 155 та 152 міліметрів, а також для снарядів та мін калібрами 122 та 120 міліметрів:

  Розумний 122-мм снаряд "Карасук"
  Фото: Укроборонпром

  Використання уніфікованої головки самонаведення наведення у всій лінійці калібрів високоточних снарядів, за умови їх серійного виробництва великим партіями, дозволяє значно зменшити її вартість.

  За заявами розробників керований снаряд забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (ДОТів; ДЗОТів; будівель, пристосованих для оборони тощо); самохідних та буксированих артилерійських гармат; командних, центрів керування, вузлів зв’язку; мостів та водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо. Він також здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з ймовірністю у 90%.

  Дальність стрільби «Барвінком», як заявлено розробником, становить понад 20 км. Маса керованого снаряда не перевищує 48 кг. Маса бойової частини – 8 кг. Довжина пострілу з керованим снарядом становить 1200 мм.

  Зараз для цілевказання потрібен оператор з лазерним підсвітлювачем цілей, що має діяти поблизу лінії зіткнення з ворогом, бо прилади підсвітлювання забезпечують «підсвітку» цілей на дистанціях до 5 км. Це створює суттєві ризики для бойової роботи.

  Тому цілком логічним виглядає перекладення функції підсвітлювача на безпілотні розвідувальні комплекси. На кшталт того ж БпЛА Bayraktar TB2, що вже є у складі Збройних сил України. Проте симбіоз «БпЛА» – «САУ як засіб враження» ще потребує відпрацювання.

  Нагадаємо, що оригінальний уламково-фугасний боєприпас «Квітник» з лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Э421), був прийнятий на озброєння Збройних Сил України 8 років тому – 6 грудня 2012 року, але через малу серію виробництва та залежність від Росії майже не використовувався.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ)...

  Перші дві РЛС для комплексу протикорабельних ракет “Нептун” будуть готові до кінця 2021 року

  На державному підприємстві "Радіовимірювач" закінчуються роботи з виготовлення та перевірки двох нових "загоризонтних" РЛС "Мінерал-У", які розроблені...

  До складу Військово-морських сил України зараховано роз’їзний катер

  До складу Військово-морських сил ЗС України зараховано рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аист».Передає Національний...

  РНБО ухвалила рішення про розвиток української авіабудівної галузі

  Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про розвиток в Україні авіабудівної галузі.Про...