9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Законопроєкт про максимальну локалізацію військового виробництва готовий до розгляду у Раді

Законопроєкт про максимальну локалізацію виробництва озброєння та військової техніки на території України готовий до винесення у ВРУ.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення державного концерну “Укроборонпром”.

Проєкт Закону України про оборонно-промисловий комплекс як пріоритетну галузь промисловості пройшов усі етапи обговорень та відповідних редагувань. Його дія поширюватиметься як на підприємства Укроборонпрому, так і на приватних виробників ОВТ, чиї інтереси та зауваження були враховані під час роботи над законопроєктом.

blank

Повідомляється, що до розробки проєкту Закону, підготовленого “Укроборонпромом” та профільним парламентським комітетом, були залучені приватні виробники озброєння та військової техніки, представники Посольства США, Незалежної антикорупційної комісії (НАКО), а також українські аналітичні центри й науково-дослідні установи. Нині законопроєкт готовий до винесення на розгляд ВРУ.

“Український ОПК в умовах відсічі збройної агресії рф працює, в першу чергу, на гарантоване забезпечення потреб ЗСУ озброєнням та військовою технікою, що в перспективі потребує створення замкненого циклу власного виробництва сучасного ОВТ. Це і є кінцевою метою усієї концепції законопроєкту”, – розповідають в “Укроборонпромі”.

blank
Дозор-Б / УНІАН

В оборонному Концерні впевнені, що закон створить стимули для іноземних компаній, які мають сучасні технології та нове бачення розвитку окремих галузей, засновувати оборонні підприємства тут, в Україні.

Законопроєктом також передбачені:

🔹забезпечення пріоритетності оборонних закупівель у національних виробників ОВТ (за наявності відповідної пропозиції);
🔹надання останнім податкових та митних преференцій, спрямованих на заохочення модернізації та переоснащення виробництва;
🔹підвищення престижності роботи на підприємствах ОПК через систему соціальних пільг та гарантій;
🔹заохочення розвитку освіти у галузях, пов’язаних з оборонною промисловістю тощо.

“Реалізація запропонованих змін дозволить не просто сприяти розвитку ОПК та максимальній локалізації виробництва на території України, але й стане істотним стимулом для розвитку суміжних галузей та створення нових робочих місць, рухаючи всю економіку України вперед”, – підсумовують в “Укроборонпромі”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають