9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

За сім років Збройні сили України отримали близько 400 сучасних українських протитанкових комплексів

За роки російсько-української війни підрозділи Збройних сил України отримали близько 400 протитанкових ракетних комплексів вітчизняного виробництва

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Такі дані щодо поточної комплектації вітчизняними ПТРК протитанкових підрозділів Збройних сил України надав колишній секретар Ради національної безпеки і оборони (з 15 грудня 2014 року по 17 травня 2019 року) Олександр Турчинов.

“Загальна кількість пускових “Стугна-П” та “Корсар” в Збройних силах України, включаючи склади та арсенали – не більше 300 і 100 одиниць, відповідно”, – відзначив він у власній публікації на “Цензор.нет“.

blank
Фото 93 ОМБр

За його підрахунками, наразі забезпеченість ЗСУ ракетами для 107-мм ЛПТРК “Корсар” становить 10% від потреби, ракетами до 130-мм комплексу “Стугна-П” – 50% від потреби.

“Потреба обрахована на засадах заявленої “тиші” на фронті та є дуже заниженою. При цьому мінімальна потреба ЗСУ, з урахуванням кількості бронетехніки РФ на наших кордонах, становить щонайменше 1500 пускових “Стугна-П” та 500 пускових “Корсар”, – наголосив Олександр Турчинов.

blank
Фото 93 ОМБр

Нагадаємо, на початок бойових дій на Сході України, підрозділи української армії мали на озброєнні (за неофіційними даними з інсайдерських джерел) лише кілька десятків ПТРК “Стугна-П” (прийнятий на озброєння у квітні 2011 року).

Що стосується іншої розробки ДККБ “ЛУЧ” – легкого переносного ракетного комплексу “Корсар”, то його прийнято на озброєння ЗСУ 29 серпня 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають