9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

За перший квартал 2020 року “Укроборонпром” зекономив понад 180 мільйонів гривень на закупівлях

За підсумками першого кварталу підприємства-учасники Державного концерну “Укроборонпром” здійснили закупівлі через систему ProZorro на загальну суму 1,61 млрд гривень, при цьому економія завдяки відкритим торгам склала 183,09 млн грн, тобто 11,3% від загальної суми витрат. 

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу концерну.

“Згідно аналітики системи закупівель ProZorro, підприємства Концерну займають гідне місце серед організаторів торгів. Так, за результатами першого кварталу 2020 року підприємства “Укроборонпрому”  “увірвалися” до ТОП-3 замовників за кількістю оголошених конкурентних торгів – ми запустили більше 5000 конкурентних процедур на загальну суму 1,61 млрд. грн, що допомогло нам зекономити 183,09 млн. грн”, – підбиває підсумки кварталу директор із закупівель “Укроборонпрому” Надія Бігун. 

Найбільшу економію вдалося досягти завдяки двом централізованим закупівлям природного газу та електроенергії для підприємств-учасників “Укроборонпрому”. Перші процедури на постачання енергоносіїв принесли близько 60 млн грн економії у 2020 році, у порівнянні з цінами, за якими підприємства закуповували енергоносії раніше. На черзі впровадження централізованого відбору постачальників в інших системних закупівлях, в яких існує потреба у підприємств Концерну.

У першому кварталі ТОП-5 категорії у закупівлях підприємств Концерну склали наступні групи товарів: 

  • Обладнання, запасні частини для літальних апаратів – здійснено закупівель на 218,9 млн грн.
  • Металообробні верстати, обладнання та приладдя до них – 169,5 млн грн.
  • Запчастини та приладдя для військової техніки – 113,3 млн грн.
  • Програмне забезпечення – 99,8 млн грн.
  • Паливно-мастильні матеріали – 86,3 млн грн. 

Ефективність закупівель ґрунтується на відкритій конкурентній боротьбі учасників аукціонів. З метою підвищення конкуренції Концерн започаткував практику відкритого обговорення найбільших закупівель, під час якого вивчаються зауваження та пропозиції до технічного завдання, мінімізуються можливі дискримінаційні обмеження та покращується якість конкурсної документації. Перші відкриті обговорення дали успішний результат – високу активність учасників у тендерах та зниження цін в аукціонах.

За підсумками тендерних процедур підприємства-учасники “Укроборонпрому” отримали 48 скарг, 18 з яких були відхилені, 13 – задоволені, 11 – не розглядалися через подання із порушенням Порядку, 6 – досі знаходяться на розгляді. “При проведенні тендерних закупівель у Концерні почали застосовувати правило, коли потенційний переможець може  виправити помилки протягом 24 годин від моменту повідомлення про помилку. Саме це правило допомагає уникнути відхилення більш вигідної пропозиції через формальні помилки та неуважність учасників”, – зазначає Бігун. 

Окрім добровільного проведення закупівель в системі ProZorro (відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” підприємства Концерну не зобов’язані цього робити), “Укроборонпром” активно використовує майданчик ProZorro.Продажі.  Зокрема, у першому кварталі 2020 року 27 підприємств Концерну оголосили 199 аукціонів та продали майна на 12,1 млн грн. За результатами аукціонів ціна на лоти виросла на 3,9 млн грн або на 46,4% від оголошеної. Найбільш успішними є аукціони з продажу металобрухту (80% успішних аукціонів зростання ціни 40,8%) та вживаних авто (52% успішно завершених аукціонів з ростом ціни 83%). 

В концерні зазначають, що надзвичайна ситуація в країні у зв’язку із коронавірусом та особливий режим роботи підприємств “Укроборонпрому”, який було введено як відповідь на загрозу, також наклали свій відбиток на закупівлі та продаж майна.  

“Наша основна задача в умовах карантину – забезпечити віддалену роботу фахівців із закупівель без втрати ефективності самої функції. Дякуючи процесу цифровізації “Укроборонпрому”, розпочатому командою Надії Васильєвої ще наприкінці минулого року, ми з цією задачею справляємося. В часи невизначеності швидкість прийняття рішення дуже впливає на результат, тому ми активно працюємо над тим, аби зменшити бюрократію у закупівлях та продажах. Ми максимально автоматизували процеси погодження документів та впровадили практику підписання договорів з контрагентами Концерну в електронному вигляді. На наших підприємствах цей процес ще триває”, – повідомляє Надія Бігун. 

Нагадаємо, наприкінці 2019 року в “Укроборонпромі” було прийнято кардинальне рішення про перехід всіх підприємств Концерну в публічну площину та ініціативне використання системи закупівель ProZorro. Даний крок посилює контроль закупівель з боку учасників, унеможливлює спотворення результатів аукціону та сприяє підвищенню довіри учасників, що покращує конкуренцію та економію державних коштів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають