9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Єменські військові зацікавились українськими піхотними гарматами розробки заводу “Маяк” (фото)

За підсумками виставки IDEF – 2021 представники АТ “Завод “Маяк” стверджують, що українська ПГ-14,5 здобула міжнародне визнання й зацікавила багато країн.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

В рамках української експозиції на Міжнародній виставці оборонної промисловості IDEF 2021 державною компанією “Укрспецекспорт” була вперше представлена українська піхотна гармата ПГ-14,5 (більш відома як “Нічний хижак“).

Антиматеріальна зброя, розроблена зброярами “Маяк-Перспектива” (підрозділ АТ “Завод “Маяк”, що займається розробкою нових піхотних гармат для ЗСУ калібром від 14,5 до 30 мм), була продемонстрована у геотактичному профілі “Аравія. Dezert Snake”.

blank
Українська піхотна гармата ПГ-14,5 Dezert Snake від АТ “Завод “Маяк” на Міжнародній виставці IDEF 2021

Як повідомили розробники, ПГ-14,5 викликала великий інтерес закордонних делегацій й наразі ведуться переговори з низкою країн щодо можливої закупівлі цього вітчизняного озброєння. Так, були проведені плідні перемовини з представниками міністерства оборони Республіки Ємен.

blank
ПГ “Аравія. Dezert Snake” (“Нічний хижак”) використовує потужні набої 14.5х114 мм

Зокрема, єменським військовим було доведено доцільність використання новітнього українського профілю – піхотної гармати, як бюджетного рішення по захисту від загрози з моря, в інтересах військово-морських сил та сил берегової оборони Республіки Ємен.

blank
Головний конструктор АТ “Завод “Маяк” та ПГ-14,5 Dezert Snake на виставці IDEF 2021

“Наразі ми вступаємо в етап підписання контракту з Єменом. Наступний крок – демонстрація можливостей та ознайомлення з основами навчального курсу “Тактика та стратегія сучасного антиматеріального бою на основі бойового досвіду піхотної гармати ПГ-14,5″ в юрисдикції цієї країни”, – відзначив директор “Маяк-Перспектива” (він же головний конструктор підприємства) Олександр Гордєєв в ексклюзивному коментарі Defense Express.

Таким чином, можна казати, що Ємен, спираючись на досвід своїх сусідів з Аравійського півострова (зокрема Об’єднаних Арабських Еміратів) планує організувати на своїй території школу з підготовки операторів ПГ-14,5 Dezert Snake.

За словами Олександра Гордєєва, відвідувачів української експозиції з оборонних відомств багатьох країн, які змогли ознайомитись з виробом Заводу “Маяк”, вразили його можливості.

blank
ПГ-14,5 “Аравія. Dezert Snake” вже пройшла успішні випробування на Аравійському півострові

“Представники різних країн, які ознайомилися з новинкою погодилися, що це озброєння має свою нішу в сучасних конфліктах і всі “маски” сучасних броньованих засобів – це його потенційні цілі. Тобто можна говорити що ПГ-14,5 вже отримала міжнародне визнання, при цьому будучи ексклюзивним українським продуктом”, – наголосив головний конструктор АТ “Завод “Маяк”.

Зазначимо, першими з іноземних замовників з новою піхотною гарматою калібру 14,5 мм геотактичному профілі “Аравія. Dezert Snake” були ознайомлені представники арабських країн Аравійського півострова. Нещодавно там було проведено випробування ПГ-14,5 й пройшов перший учбово-практичний курс з опанування цього виду зброї місцевими операторами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають