9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Яким буде україно-турецький безпілотник

Ударний безпілотний літальний апарат нового покоління “Akıncı” стане одним із перших проектів спільного підприємства, створеного Держкомпанією “Укрспецекспорт” та турецького підприємства Baykar Defence. 

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу ДП “Укроборонпром”.

Ударний БПЛА нового покоління Akıncı розробляється відповідно до вимог збройних конфліктів XXI століття і призначений, насамперед, для озброєння як турецьких, так і українських Збройних сил. Одна з головних його переваг – змога завдавати високоточні удари таким самим озброєнням, яке використовується на звичайних літаках, – підкреслив Генеральний директор ДК “Укроборонпром” Павло Букін.

Мова йде про надпотужні боєприпаси вагою у сотні кілограм. Збільшення потужності апарату стало можливим завдяки використанню українських двигунів, які забезпечують велику вантажопідйомність, швидкість і висоту польоту. При цьому українські двигуни економічні й прості в експлуатації.

Безпілотний літальний апарат Akıncı відноситься до нового “важкого” класу безпілотників, висота польоту якого становить понад 12 км, а розмах крил – 20 метрів. Він здатний підняти у повітря понад 1000 кг озброєння та перебувати у польоті добу.

Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численними сенсорами, що дозволяє виявляти навіть добре замасковані цілі, передавати їх координати для знищення, або самостійно завдавати високоточні удари і все це на значній відстані. Безпілотник може бути озброєний керованими ракетами, звичайними та високоточними бомбами.

Головне завдання спільного підприємства – об‘єднати потужності оборонних комплексів обох країн для серійного виробництва нових зразків сучасного озброєння для власних армій. Це дозволить відійти від класичних контрактів з купівлі-продажу озброєнь, до принципово нового рівня співпраці – синергії оборонних технологій та поєднання передових розробок Туреччини та України, – йдеться у повідомленні прес-служби РНБО.    

blank
БПЛА Akinci – Фото: Baykar Defence

Нагадаємо, що турецькі оборонні підприємства співпрацюють з Україною у сфері цифрових систем зв‘язку, ударних дронів, авіаційного високоточного озброєння тощо. Підприємства “Укроборонпрому” спільно із турецькими компаніями реалізують спільні проекти зі створення військово-транспортного літака, систем активного захисту для бронетехніки та радіолокаційних систем. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають