9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Які компанії забезпечують українське військо обмундируванням (перелік)

З 24 лютого попит на військове обмундирування та спорядження виріс в десятки разів. Через швидке розгортання резервів, держава не встигає повністю екіпірувати бійців якісним спорядженням.

Потреба в екіпіруванні настільки гостра, що для військових волонтери та родичі розкуповують усе, що тільки з’являється у продажі. Однак високий попит іноді породжує неякісну пропозицію. Наприклад бронеплити до бронежилетів, які виготовлені з автомобільних ресор.

Національний Промисловий Портал демонструє великий матеріал видання Бізнес Цензор, яке дослідило, хто з вітчизняних виробників індивідуального захисту, одягу та спорядження може якісно одягнути українських захисників.

Перелік формувався на рекомендаціях військових, які мають досвід носіння та експлуатації спорядження зазначених у тексті виробників.

Бронежилети

Державний стандарт поділяє бронежилети на три типи:

Тип А – м’який бронежилет, частіше всього використовується як бронежилет прихованого носіння. Такий бронежилет буває першого або другого класів захисту. М’які бронежилети в базі не тримають удар ножем або заточкою. Проте мають тримати уламки від гранат чи других уражаючих елементів.

Тип Б – бронежилети з комбінованим захистом, в якому є м’яка частина, яка визначається по одному класу захисту, а в проекції жорстких бронеплит має підвищений клас захисту.

Тип В – бронежилети лише з жорсткими бронеелементами, так звані плитоноски. Плити захищають життєво важливі органи.

За класом захисту ДСТУ поділяє бронежилети на 6 класів, де перший клас – найменший, шостий – найвищий. Про види бронежилетів більш детально можна дізнатись тут, а також у цьому відео.

В Україні виготовляють бронежилети та плити до них ТОВ “Балістика”, ТОВ “Велмет” та ТОВ “Харківський завод засобів індивідуального захисту”.

ТОВ “Балістика”

ТМ Balistyka

Як зазначається на сайті компанії, “Балістика” є ліцензованим виробником бронезахисту в Україні, тому може офіційно поставляти засоби індивідуального балістичного захисту для державних структур. Завдяки власній виробничій базі має можливість виконувати великі замовлення. Також займається виготовленням виробів під індивідуальні параметри.

“Балістика” виробляє полегшений бронежилет “Сармат” вагою 5,6 кг з балістичним протиуламковим пакетом 1а класу захисту. Бронежилет складається з 3-х основних компонентів, які не з’єднані нерухомо, і при потребі їх можна роз’єднати, а саме: сам жилет, захист коміру та паху. До протиуламкового бронежилета можна купити плити з бронесталі третього чи четвертого класу, або керамічну плиту шостого класу захисту.

У “Балістики” є жіноча модель, що враховує анатомію жіної будови тіла.

ТОВ “Велмет”

ТМ Velmet

Компанія виробляє бронежилет під назвою Perun з м’яким балістичним пакетом 1 класу захисту від куль та уламків з високомолекулярного поліетилену, а також двома бронепластинами четвертого класу захисту; м’які бронежилети, а також жіночий бронежилет першого класу захисту; захист паху; бронепластини і бронеплити першого, другого, четвертого та шостого класів захисту.

ТОВ “Харківський завод засобів індивідуального захисту” (ХЗЗІЗ)

ТМ RAROG

З початку повномасштабної війни виробництво ХЗЗІЗ перемістили на Захід України. Зараз це виробництво є одним з майданчиків так званого  оборонного кластера (ЛОКу), що у формі громадської організації було зареєстроване 24 березня цього року Дмитром Шульмейстером, Богданом та Русланом Яринко, Іваном та Володимиром Лиховидом, Максимом Плєховим, Юрієм Федоровим, Назарієм Демчишаком, Валерією Самойловою та Оксаною Шаховою.

Як зазначається на сайті ЛОКу, ГО визначена Міністерством оборони України “основним координатором волонтерського руху, направленого на організацію виготовлення бронежилетів”.

Бронежилети ЛОКу не підлягають продажу, відділ логістики ЛОК безкоштовно передає їх до військових частин ЗСУ.

Тим не менш на сайті самого ХЗЗІЗ пропонується придбати бронежилети першого класу захисту за ціною від 18 360 грн до бронежилета з плитами 4-го класу захисту за 31 720 грн.

ТОВ “Матеріалознавство”

ТМ Мате

Старожил вітчизняного ринку бронезахисту пропонує на сайті панцерні бронежилети з плитами 2,3, 4 та 6 класів захисту, плитоноски, м’які бронежилети та захисний пакет для розмінування.

На відміну від вище зазначених конкурентів, що не займаються держзамовленнями, “Матеріалознавство” приймає участь у тендерах. За відкритими даними системи Prozzoro, у кінці грудня для військової частини Е 6117 поставляла 35 бронещитів на 2,54 млн грн. 

Шоломи

Безпечність шолома оцінюється щодо дії у бойових обставинах одного з факторів – кулі, осколків, вогню, хімічних речовин тощо. В Україні стандарт на шоломи, призначені для індивідуального захисту голови від куль стрілецької зброї, уламків снарядів, мін чи ручних гранат діє з 2020 року. Він відрізняється від прийнятого стандарту у США — NIJ, чи НАТО — STANAG 2920 (протиосколкова стійкість).

blank
Процес пакування шоломів для України. Фото: British Army

В Україні основний критерій оцінки якості шолома- це клас захисту від куль. Він характеризує здатність оболонки шолома (включаючи попадання в елементи кріплення) зупинити кулю заданої швидкості із заданого типу зброї.

Зазвичай військовий шолом має відповідати першому класу захисту відповідно до ДСТУ, що приблизно відповідає рівню захисту IIIA стандарту НАТО.

ТОВ “Юармс”

ТМ Uarms

Фірма спеціалізується на шоломах та балістичних окулярах. Виробник пропонує балістичний шолом TOR першого класу захисту, на який можна приєднати за потребою універсальну платформу для кріплення приладу нічного бачення, бокові рейлінги для кріплення засобів зв’язку, тактичних ліхтарів тощо.

Також виробник пропонує полегшену версію шолома TOR-D. Форма цього шолома має спеціальні бокові вирізи для зручності в роботі з активними навушниками і радіогарнітурами і використовується для спецпризначенців.

Спорядження: розвантажувальні системи, підсумки 

“Розгрузки”, або розвантажувальний жилет призначений для комфортного носіння зброї, магазинів до неї, гранат, фляги, медичного пакету, аптечки і тому подібного, та зручного витягання їх для застосування.

blank

Підсумок – сумка невеликого розміру, яку носять на поясному ремені чи на розвантажувальному спорядженні. Підсумок призначений для розміщення і перенесення боєприпасів, радіостанцій, батарей, ліхтарів, фляг, аптечок, інструменту тощо.

З-поміж виробників розвантажувальних систем та підсумків в Україні можна порадити торгові марки : Balistyka, M- Tac (Military Tactical), Tur Gear, Velmet, STS (Спеціальне Тактичне Спорядження), А.Т.А.К.А.

Форма для військових

ТМ M- Tac (Military Tactical)

M- Tac – український бренд, заснований вісім років тому підприємцем Олександром Карасьовим, одним зі співвласників магазину тактичного спорядження “Мілітарист“. Бренд має широкий асортимент продукції, що виробляється на власних потужностях та на аутсорсі в Україні та за її межами.

ТОВ “О.С.С”

ТМ P1G®

Фірма належить колишньому керівнику групи з питань удосконалення системи матеріального забезпечення при Міноборони та Генштабі ЗСУ Костянтину Лєсніку, та двом його партнерам – Юрію Ворсіну та Володимиру Борисову. Фірма є офіційним дистриб’ютором відомих закордонних брендів військового одягу та спорядження. З 2012 року розвиває власний бренд P1G® (до 2019 року – P1G-Tac®), що, як зазначається на сайті, “розробляється і виробляється в Україні”.

Взуття

Рекомендовані виробники в цій категорії: “Талан”, M-Tac, БерціUA

ТМ Талан

Група “Талан” Андрія Лаврика, сина екснардеп від партії Петра Порошенка, колишнього голови Сумської та Чернігівської ОДА Миколи Лаврика, залишається монополістом у державних закупівлях взуття для військових, яке за оцінками користувачів, має непогану якість.

blank
Фото: АрміяInform

ТМ БерціUA

Як зазначається на сторінці компанії, проєкт Берці UA було розпочато в липні 2014 року із розробки Специфікації на військові черевики з високою халявою. Промислове виробництво і постачання черевиків на фронт розпочали в серпні 2014 року. Бренд має кілька демонстраційних майданчиків на базі волонтерських груп. Підприємець співпрацює переважно з волонтерами й напряму з бійцями, і їхніми родичами. На сторінці компанії у фейсбуці можна ознайомитися з асортиментом, розмістити замовлення через приватні повідомлення.

Рюкзаки

Серед вітчизняних виробників рюкзаків для військових можна рекомендувати M- Tac, Velmet, P1G®, Balistyka, а також бренд UTactic, що спеціалізується на виробництві професійних наплічників для військових.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають