9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Як виглядають «батьки» українських бронеавтомобілів

За кілька років в Україні з’явилося безліч вітчизняних броньованих автомобілів. На ринку, на якому ще в 2013 році було порожньо, стало не проштовхнутися.

Наприклад, над «Дозор-Б» працювали понад 10 років – перший прототип був представлений ще в 2004 році. І тільки в 2016-му броньовик з’явився в серійному вигляді.

Більшість інших бронетранспортерів взагалі побудовано на базі цивільних автомобілів. Як правило, українські розробники беруть за основу яку-небудь модель комерційного авто, і вже на його шасі будують фортецю на колесах.

«Козак 2»

Перше покоління «Козака» було побудовано на шасі італійського фургона IVECO Еurocargo. Пізніше виробник – НВО «Практика» – у якості бази почав використовувати іншу модель IVECO – мікроавтобус Daily.

Козак-2

blank

IVECO Daily

blank

КрАЗ «Кугуар»

В основі КрАЗ Кугуар лежить шасі Land Cruiser 79. Це повнопривідний позашляховик, що випускається японською компанією Toyota. Двигуни у «кугуар» теж «Toyota». Можлива компоновка авто, як бензиновими, так і дизельними агрегатами.

Розробкою броньованого автомобіля займалася компанія Streit Group, яка має виробничі потужності в Канаді, Об’єднаних Арабських Еміратах, а також у багатьох інших країнах. Автомобіль проходив доопрацювання в Україні з урахуванням бойових завдань в зоні АТО.

КрАЗ «Кугуар»

blank

Toyota Land Cruiser 79

blank

«Барс-8»

«Барс-8» побудований на базі американського пікапа Ram. Розробкою броньовика займалися фахівці «Богдана». Під капотом у «Барса» американський двигун Cummins Turbo Diesel, який працює в парі з японською 6-ступінчастою коробкою передач Aisin. Машина може комплектуватися, як з автоматичною, так і механічною трансмісією.

«Барс-8»

blank

RAM Truck

blank

КрАЗ «Спартан»

КрАЗ «Спартан» побудований на шасі ще одного американського пікапа – Ford F550. Двигун також від «Ford».

Розробка «Спартанців», як и «Кугуар», займаєтся Канадсько-Арабською компанія Streit Group. Перший автомобіль був зібраний в Канаді в 2013 году. А вже в 2014-му «Спартан» почали збирати в Кременчуці. Автомобіль встигли закупити НГУ, ВСУ та ДПСУ.

КрАЗ «Спартан»

blank

Ford F550

blank

«Варта-2»

«Варта» побудована на базі повнопривідного МАЗа. Який двигун встановлений на бронеавтомобіль, виробник не повідомляє. Відомо, що на презентаційному екземплярі стояв російський ЯМЗ. Компанія обіцяла поміняти його на американський Cummins. Але чи виконала обіцянку, невідомо.

«Варта-2»

blank

МАЗ

blank

Джерело: CarDiagram

Останні новини:

Зараз читають