9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Як створюють українські БТР-3 (фото)

Позаштатний радник президента України Юрій Бірюков показав, де і як створюють українські БТР-3.

На своїй сторінці у Фейсбук він опублікував фотографії з Київського бронетанкового ремонтного заводу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Сьогодні“.

Багато розмов про те, що “війна – це дорого”. А ще про те, що на війні хтось там заробляє. У Києві роблять мрію десантників – БТР-3. Від зварювання корпусів (поки що тільки освоюють, більша частина корпусів зараз з ЛКМЗ) до фінальної збірки. Завод отримає багато сотень мільйонів. Дуже багато сотень мільйонів. Але завод – державний. Так хто заробляє на війні? А на заводі більше 1000 осіб працюють. І отримують заробітну плату не в конвертах, не оформлені як ФОПки. Зарплата – біла. Показник середньої заробітної плати по заводу – 8700 гривень на місяць. Так хто заробляє на війні?, – запитує Бірюков.

За його словами, завод вкладає гроші у власний розвиток, замовляючи стапеля для складання корпусів (виробництво – Україна), унікальні камери для зняття напруги металу (виробництво – Україна).

Один БТР-3 – це 150 підприємств у кооперації. І абсолютно-переважна частина з них – наші, українські. І гармата наша, і наш кулемет, гранатомет наш. Так хто заробляє на війні?”, – запитує він. – “Так, хочеться, щоб він був повністю наш, український. Щоб сталь не бельгійська, щоб двигун не німецький, щоб коробка передач не американська, щоб кевлар не французька. Але три роки тому толком не було навіть збірки!, – додав Бірюков.

Останні новини:

Зараз читають