9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Виробничі потужності «Мотор-Січ» дозволяють виготовляти 60 комплектів лопатей для Мі-24 щороку

Наявні виробничі потужності ПАТ «Мотор-Січ» дозволяють виготовляти на 60 комплектів металевих лопатей для ударних гелікоптерів Мі-24 на рік.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Так, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський заявив, що лопаті для Мі-24 українського виробництва прийняті на озброєння, а вже цього року він обіцяє забезпечити Збройні сили України 10 вітчизняними комплектами.

blank

За його словами льотні випробування із використанням металевих лопатей для гелікоптерів Мі-24 завершилися. Також лопаті отримали внутрішній сертифікат відповідності технічним умовам та комплекту конструкторської документації.

Уруський разом із міністром оборони України Андрієм Тараном стали свідками польоту ударного гелікоптера з українськими лопатями.

Урядовець заявив, що вже незабаром планується запустити серійне виробництво, у тому числі й на експорт.

blank
Гелікоптер Мі-24 з українськими металевими лопатями. Фото: Олег Уруський

У грудні 2020 року на презентації вітчизняних лопатей Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що у 2021 році буде відновлено 16 ударних гелікоптерів Мі-24, тобто до армійської авіації мали поставити 16 комплектів лопатей.

Розробкою та виробництвом вітчизняного аналога вкрай важливої продукції для армійської авіації займалось запорізьке підприємство «Мотор-Січ».

Раніше поставку вітчизняних лопатей у 2021 році для потреб армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ анонсував Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.

“Свого часу вітчизняні фахівці взялися за розробку й виробництво лопатей, наразі підприємство працює у дві зміни, щоб уже наступного року почати поставки лопатей до вертольотів нашого війська”, – розказав Руслан Хомчак.

У грудні 2019 року перший заступник Начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук відповідаючи на питання щодо вирішення проблеми з дефіцитом лопатей до українських військових гелікоптерів сказав, що у 2020 році підприємство «Мотор Січ» надасть зразки на випробування у ЗСУ.

Останні новини:

Зараз читають