Робота над створенням вітчизняного високоточного баражуючого боєприпасу (або дрона-камікадзе) ST-35 “Грім”, який розробляє приватна компанія НВП “Атлон Авіа”, переходять у фінальну стадію.
Попередні терміни та заплановані етапи випробувань окреслив в інтерв’ю “Донбас Реалії” директор НВП “Атлон Авіа” Артем В’юнник, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

“Наразі вирішуються два питання – завершується робота над бойовою частиною, яку виготовляє Завод “Артем” (ДАХК “Артем”). У нас узгоджено технічне завдання і ця робота вже почалася кілька місяців тому. Також ми завершуємо роботу над системою наведення”, – зазначив він.
За словами очільника приватного підприємства, повністю готовим до повноцінних бойових випробувань вітчизняний ударний БпАК буде приблизно в середині наступного року.
“Я думаю, що десь навесні наступного року ми вийдемо на попередні випробування. І “Артем”, зі своєю бойовою частиною, і ми зі своєю частиною. І думаю, що десь, напевно влітку, ми проведемо випробування не лише з інертними БЧ, а й з бойовими”, – наголосив Артем В’юнник.

Створенням українського баражуючого боєприпасу ST-35 або Silent Thunder (“Тихий Грім”) НВП “Атлон Авіа”, яке відоме, як постачальник розвідувальних БПЛА для коригування артилерії ЗСУ А1-СМ “Фурія”, працює вже кілька років.
За задумом, крейсерська швидкість дрона-камікадзе становить близько 120 км/год, що має забезпечити підліт у район цілі на відстані 30 км приблизно за 15 хвилин у нормальних метеоумовах.

Загалом, дрон масою у 10 кг (бойова частина важить 3,5 кг), може перебувати у повітрі до 60 хвилин. При цьому, типи бойових частин будуть різними – термобаричні, кумулятивні або осколково-фугасні., що забезпечить можливість максимально успішного ураження цілей різних типів.