9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Волонтери з Кривого Рогу розробили дрон-камікадзе й планують запустити серійне виробництво

Команда волонтерів з Кривого Рогу розробила дрон-камікадзе невеликої вартості.

Про це Суспільному розповів учасник проєкту Віталій Бризгалов, передає Промисловий Портал.

За його словами, це одноразовий літальний апарат низької вартості для якого можна буде налагодити швидке масове виробництво.

Інженер-конструктор з Кривого Рогу Віталій Бризгалов разом з командою розробив модель дрона-камікадзе для ЗСУ, роботу розпочали ще навесні. Нині готуються випробувати модель разом з військовими. Винахідник каже: планують запустити масове виробництво таких приладів за низькою ціною.

“Є дуже велика зацікавленість практично від усіх ланок збройних сил, силових відомств, прикордонної служби – дуже велика зацікавленість, тому це, з одного боку, накладає велику відповідальність за результат, з другого боку, потребує швидше, швидше”, – розповів інженер-конструктор Віталій Бризгалов.

Аби не витрачати час на пошуки та адаптацію компонентів закордонного виробництва, волонтери розробили свої форми та деталі дрона. Тож більшість із них – це власний продукт: двигун, пропелер, каркаси.

“Ми поєднали два циліндри, зробили свій картер, свій пропелер, свої всі елементи, і отримали дуже потужний двигун, який може підіймати дрон на висоту 5 кілометрів і працювати в небі 3 години зі швидкістю 150-т кілометрів на годину. Це досить достойна відстань з корисним навантаженням до 20 кілограмів”, – каже Віталій.

На збірку одного такого дрона-камікадзе члени команди планують витрачають не більше 3-4 годин. За добу зможуть виготовляти 5-7 дронів, за місяць – сотню. Собівартість виробництва одного дрона-камікадзе становитиме не більше двох тисяч доларів.

Крім того, Віталій разом із волонтерами виготовив 60 баггі для військових і займається розробкою ще одного пристрою: гусеничного робота з радіокеруванням.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають