9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Волонтери передають до війська перші з 25 закуплених комплексів БПЛА «Лелека-100»

Перші з 25 безпілотних авіаційних комплексів «Лелека-100», що придбані волонтерами, вже скоро потраплять до підрозділів Збройних сил України.

Про це повідомляє пресслужба фонду «Повернись живим» у Facebook, передає Національний Промисловий Портал.

Закупівля безпілотників українського виробництва здійснена за гроші, які перерахували небайдужі громадяни.

Загальна вартість закупівлі 25 комплексів БПЛА «Лелека-100» становить 36 000 000 грн.

blank
Випробування безпілотника. Жовтень 2020. Фото: ДНДІ ВС ОВТ

Зазначається, що аеророзвідка сьогодні є одним із найважливіших напрямків роботи та розвитку українського війська.

Волонтери підкреслили, що безпілотник «Лелека» — це один із найкращих розвідувальних дронів бригадного рівня.

Дрон здатний розвивати швидкість до 140 км та коригувати вогонь української артилерії по ворожим цілям на глибину до 50 км.

«Саме тому ми закупили для ЗСУ 25 комплексів «Лелека», кожен із яких коштує 1 440 000 гривень і складається з двох літаків та наземної станції. Перші комплекси Фонд вже передає армії, а до кінця літа ми очікуємо загалом 50 літаків та 25 наземних станцій до них.

Ці «Лелеки» покриють потреби у подібних безпілотниках 25 підрозділів», — розповідає керівник військового відділу Фонду Андрій Римарук.

Благодійний фонд підписав угоду на виробництво 25 комплексів «Лелека-100» у квітні. Комплекси будуть передані у найкращій комплектації, з пакетом навчанням екіпажів, з ЗІП (запасні частини, інструменти, приладдя – ред.), розхідниками, сервісом та обслуговуванням.

blank
Одне з перших випробувань безпілотника “Лелека-100” у 2015 році

«Лелека-100» був створений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу. Безпілотник створений українською компанією DeViRo та прийнятий на озброєння Збройних Сил України в травні 2021 року.

Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіо ефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіо завад або блокування систем супутникової навігації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають