9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Волонтери передали “Азову” комплекс БПЛА “Фурія” українського виробництва

Українських бійців з “Азову” оснастили новим безпілотним авіаційним комплексом “Фурія”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У благодійній організації “Міжнародний благодійний фонд “Повернись живим” повідомили, що комплекс коштував 4,2 мільйона гривень.

“Завдяки вашій підтримці, команда Фонду передала полку комплекс БПЛА «Фурія», загальною вартістю 4 277 178,78 гривні“, – розповідають благодійники.

blank
Фото: defence-ua.com

Один комплекс – це три БпЛА, три денні модулі корисного навантаження і два нічні модулі корисного навантаження, наземну станцію керування й обробки інформації, антени та додаткове обладнання.

“Він добре знайомий нашим артилеристам, адже вже не перший рік вдало коригує їхній вогонь по ворогу та його техніці“, – зазнають у “Повернись живим”.

“Фурія” працює і вдень, і вночі. Цей БПЛА має радіус обльоту до 50 кілометрів та може знаходитися у повітрі до трьох годин.

Розроблений у 2014 році київським підприємством “Атлон Авіа”.

blank
Фото: defence-ua.com

З 2015 року прийнятий на озброєння Національної гвардії. У 2019-2020 роках БпАК пройшов повний перелік Державних випробувань.

Офіційно прийнятий на озброєння Збройних сил України у 2020 році за наслідками успішних державних випробувань.

blank
Остання версія безпілотника А1-СМ «Фурія» / Фото: ІА «ОПК»

При виготовленні безпілотника використовувалися склотканина, вуглецева тканина і карбон.

Всі складові зроблені на потужностях підприємства “Атлон Авіа”. Завдяки моніторам оператор може стежити за геоінформаційною системою з прив’язкою координат і GPS-позицій літака.

Другий монітор призначений для ведення спостереження крізь оптичну камеру. Зображення передається в режимі дійсного часу. Силовий агрегат електричного типу. Живлення забезпечують дві батареї по 16 тисяч мА/год. БПЛА обладнується денною і нічною системою спостереження і може перебувати в повітрі до трьох годин (залежно від погодних умов).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають