9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

ВМС України визначились з випробувальною платформою для морської версії комплексу «Нептун»

Для Військово-морських сил Збройних сил України вже обрано платформу, на якій будуть розміщені перші зразки ракетного комплексу «Нептун».

Про це заявив Командувача ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа в інтерв’ю виданню УНІАН, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ракетний комплекс «Нептун» у 2022 році має отримати перший дивізіонний комплект і навесні буде повністю готовий та включений до складу ВМС України.

Військово-морські сили вже мають морську випробувальну платформу для українських протикорабельних крилатих ракет.

«Ударні спроможності формуються на трьох платформах – береговій, морській та авіаційній. Ми вже маємо морську випробувальну платформу, на якій будуть розміщені перші зразки “Нептуна”», – розповів Командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

Це потрібно для того, щоб розмістити майбутній морський варіант РК «Нептун». Повідомлено, що деяка техніка закуплена, перша так звана батарея вже готова.

Контрадмірал України Олексій Неїжпапа також розповів, що у 2022 році буде представлено цей проєкт на публічний огляд.

blank
Фото влучання в надводну ціль спорядженою бойовою частиною ракети Р-360 ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» Фото: Facebook/Олександр Турчинов

Морська версія «Нептуна»

Нагадаємо, у червні 2021 року стало відомо, що Міноборони України замовило розробку корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для надводних кораблів ВМС ЗС України.

На фінансування розробки корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун», а також інші ДКР, серед яких комплекс «Вільха» та САУ «Богдана», передбачено 5% обсягу фінансування державного оборонного замовлення на 2021 рік із загальної суми у 22,5 млрд гривень.

Київське державне конструкторське бюро «ЛУЧ» працює над корабельною версією ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун».

blank

На запитання про перебіг роботи зі створення морської версії ракети Р-360 та з уточненням, що в України наразі немає корабля, на базі якого можна було б випробовувати цей тип ракетного озброєння. Генеральний конструктор відповів:

«Розробка триває. Питання щодо корабля дискутується між самими військовими. Наша справа – розробити. Куди вони його будуть ставити – це питання до них. Нам треба ще рік-півтора, щоб завершити розробку морської версії Нептуна»

Останні новини:

Зараз читають