9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

ВМС України відновили пошкоджений росіянами буксир «Яни Капу»

ВМС ЗС України самостійно провели ремонт та відновили рейдовий буксир «Яни Капу» після повернення корабля з російського полону.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Про це в коментарі для Телерадіостудії Бриз МО України розказав Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко, на відео з 1:42:

Роботи проводились на території військово-морської бази ВМС ЗС України в Очакові, куди буксир прибув 20 листопада 2019 року.

«Своїми силами ми провели ремонт рейдового буксира «Яни Капу» і він найближчим часом прийде до пункту базування в Одесу», – розказав Ігор Воронченко

Напередодні малий броньований артилерійський катер «Нікополь», що разом з «Яни Капу» та катером «Бердянськ» 25 листопада 2018 року був захоплений Росією у нейтральних водах Чорного моря, був спущений на воду у Миколаєві після проведення ремонтних робіт.

Найбільш постраждалий внаслідок російської агресії ні Чорному морі катер «Бердянськ» має прибути на Миколаївський суднобудівний завод незабаром.

Загалом же раніше озвучувалось, що захоплені у 2018 році та повернуті Росією в листопаді 2020-го року українські військові кораблі вийдуть у море до початку літа 2020 року.

Рейдовий буксир «Яни Капу» проекту 498 був побудований у 1974 році. Після розподілу Чорноморського флоту СРСР увійшов до складу ВМС ЗС України та отримав назву «Красноперекопськ»(U947).

Короткі технічні характеристики буксиру “Яни Капу”:

Водотоннажність: 303 тонни
Довжина: 29,3 метрів
Ширина: 8,3 метрів
Осадка: 3,09 метрів
Швидкість повного ходу: 11,4 вузлів
Дальність плавання: 1650 миль при 11 вузлах
Силова установка: 2 дизелі по 600 к.с., 2 вали
Екіпаж: 6 осіб
Озброєння: 2 кулемети ДШКМ

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають