9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

ВМС України отримають ще чотири катери Island

Між урядами України та США наразі ведуться переговори про передачу Україні ще чотирьох одиниць катерів «Айленд» (Island).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

«Зараз ведуться переговори про передачу Україні ще чотирьох одиниць. Як і першу пару «Айленд», кораблі ми отримаємо абсолютно безкоштовно. Потрібно лише визначитися з модернізацією комплексу радіотехнічного озброєння й іншими технічними моментами», – повідомили власні джерела одеського видання “Думська”.

Відповідно до наданої інформації, українські фахівці оглянули кілька колишніх американських катерів берегової охорони та вибрали відповідні.

Джерело додало, що в ВМСУ збираються сформувати цілий дивізіон з шести «Айлендів», який не тільки зможе контролювати ближню морську зону, але і буде виходити в Середземне море для підтримки кораблів НАТО.

Катери повинні отримати найрізноманітніше озброєння — від мінно-тральних модулів, що зараз критично важливо для України, до американських протикорабельних ракет «Гарпун» (також є варіант установки українських ПКР «Нептун»).

Нагадаємо, першим двом американським катерам типу Island вже присвоєні імена – «Старобільськ» та «Слов’янськ». Кораблі прибудуть до Одеси в кінці серпня — початку вересня цього року. Екіпажі вилетять в американський Балтимор, де стоять катери, через кілька днів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають