9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 1 Серпня, 2021

ВМС України за 2 роки побудує нову лабораторію підводного зварювання і різання металів для підготовки водолазів

 • На флоті відновлюють підготовку водолазів підводного зварювання.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Информационное сопротивление“.

  Пошуково-рятувальна служба ВМС України разом з Інститутом електрозварювання ім. Е. О. Патона розробили перший спільний з Національною академією наук України проект з підготовки водолазів-зварників, які будуть виконувати складні підводно-технічні та зварювальні роботи, різання будь-якого типу металу на різних глибинах моря, лиманів, заток і озер.

  Актуальність цієї підготовки очевидна. Адже саме водолази повинні усувати підводні перешкоди в фарватері, поблизу берегової лінії, в місцях висадки морського десанту та стоянки кораблів. Крім того, вони залучаються до спорудження причалів, будівництва гідротехнічних споруд і виконання завдань на затонулих об’єктах з подальшим їх підйомом і евакуацією. Іншими словами, аварійно-рятувальні та суднопідіймальні роботи вимагають фахівців підводного зварювання, яких сьогодні на вітчизняному флоті не вистачає.

  Після виведення військових частин ВМС України з окупованого Криму на материкову частину водолазні підрозділи відчули гостру проблему нестачі кваліфікованих кадрів цієї унікальної спеціальності, – пояснює начальник пошуково-рятувальної служби ВМС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров. – Коли Академія ВМС ім. П. С. Нахімова володіла необхідними ресурсами і відповідною інфраструктурою, у нас була лабораторія для підводного зварювання зі спеціальним водолазним устаткуванням. Свого часу українські військові моряки навіть відпрацьовували окремі елементи підводно-технічних робіт, зокрема різання металу на глибині. Зараз нам доводиться відновлювати підготовку фактично з нуля. Однак сьогодні у нас набагато ширші можливості, ніж тоді. Адже зварюванні під водою військових водолазів навчать фахівці Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. Це новий досвід, до того ж наші водолази будуть виконувати більш складні завдання під водою.

  За словами офіцера, водолази-зварювальники затребувані завжди – як для бойових завдань, так і для забезпечення функціонування національної морської галузі. Тому процес їх підготовки та вдосконалення практичних навичок має здійснюватися регулярно. Може трапитися що завгодно. Наприклад, якщо корабель підірвався на міні і затонув, то на ньому треба рятувати людей, і робити це слід швидко і професійно.

  Навчання фахівців водолазному справі на базі Інституту електрозварювання ім. Е. О. Патона триватиме два роки. Через рік кращі водолази отримають сертифікати міжнародного зразка і зможуть вже самостійно здійснювати підготовку особового складу для потреб ВМС України як водолази-інструктори підводного зварювання і різання металу.

  Зварювати під водою дуже складно. Адже це робота на глибині, де погана видимість. Дуже часто доводиться виконувати завдання в замкнутому просторі, в затонулому аварійному об’єкті. Зазвичай виникає страх, який потрібно навчитися долати. Треба вміти правильно все робити елемент за елементом, виконувати вертикальні і горизонтальні шви, різати метал і великогабаритні конструкції. Особливу увагу приділяють диханню в спорядженні та вмінню пересуватися під водою.

  Не слід забувати і про вплив тиску на глибині на організм людини, що також ускладнює виконання завдань. На глибині понад 20 м починається інтенсивне розчинення азоту в крові. Під час підйому водолаза зменшується тиск, але в той же час виділяються дрібні бульбашки азоту, які викликають хворобливі відчуття – кесонну хвороба. Тому швидкий підйом з великих глибин небезпечний для життя водолаза. Це треба робити повільно, з певними зупинками. Крім того, зі збільшенням тиску на значних глибинах самопочуття людини погіршується. На глибині 50-70 м нормальна тривалість роботи водолаза становить всього 15 хвилин, а тривалість його підйому в кілька разів перевищує цей час. Також важливо, щоб неподалік від місць виконання робіт була мобільна барокамера для надання своєчасної та ефективної медичної допомоги в разі виникнення професійних водолазних захворювань.

  Ефективним способом зварювання під водою, який застосовують водолази-зварювальники на курсах, є так званий мокрий спосіб, тобто безпосередній контакт з водою. Також в Інституті електрозварювання активно працюють над збільшенням продуктивності підводного зварювання на значних глибинах. У той же час роблять акцент на максимальному скороченні часу перебування людини під водою.

  Також в спільному проекті йдеться про створення нових комплектів техніки і майна та їх наукове обґрунтування для забезпечення підводної різки та зварювання металів за сучасними міжнародними стандартами. До складу комплекту входить блок живлення (трансформатор постійного струму, інвертор), кабелі, засоби регулювання електроживлення, електротримачі, електроди різного типу, балон з киснем і редуктором, захисні пристрої тощо.

  У 2018 року ми отримаємо сучасний водолазне спорядження та обладнання для підводного зварювання та різання металів. Це підвищить бойові та оперативні можливості водолазів під час виконання


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Миколаївський суднобудівний завод спустив на воду катер «Прилуки» та тральщик «Генічеськ»

  У п'ятницю, 30 липня, в Миколаєві спустили на воду катер «Прилуки» та рейдовий тральщик «Генічеськ».

  Для Повітряних сил розробили модернізовану заряджальну машину до комплексу С-300ПС (фото)

  ДП "171 Чернігівський ремонтний завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", розробило вдосконалену версію заряджальної машини 5Т99/22Т6, що входить до складу зенітно-ракетного...

  В одеському аеропорту з наступного року відкриють вантажний термінал

  Вантажний термінал в міжнародному аеропорту Одеса запрацює у 2022 році, повідомив генеральний директор аеропорту Володимир Семенченко.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Перший серійний дивізіон протикорабельного комплексу “Нептун” стане на бойове чергування в середині 2022 року

  Командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа дав інтерв’ю виданню "Радіо Свобода", в якому розкрив плани розвитку національного військового флоту.

  «Азовсталь» розпочала виготовляти рейкові скріплення за новими стандартами

  МК «Азовсталь» Групи Метінвест успішно пройшов атестацію на відповідність рейкових скріплень за новими ДСТУ, які виготовляються підприємством.Передає Національний...

  Полтавщина отримала 18 нових українських шкільних автобусів Ataman

  На початку липня 18 шкільних автобусів Ataman виробництва АТ «Черкаський автобус» отримали 16 шкіл у 15 громадах Полтавської області.

  Харківський автомобільний завод відремонтує 20 військових тягачів МАЗ-537 для Збройних сил України

  ДП «Харківський автомобільний завод» (ХАЗ) отримало 24-мільйонний контракт Міністерства оборони України на ремонт за технічним станом двадцяти сідельних тягачів МАЗ-537.

  “Укрзалізниця” за перше півріччя сплатила понад 13 мільярдів гривень податків та зборів

  "Укрзалізниця" в період з січня по червень 2021 року відрахувала до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів 13,4 мільярда гривень податків,...

  Зараз читають

  “Луцькводоканал” придбав нову партію техніки (фото)

  Автопарк комунального підприємства “Луцькводоканал” поповнився новою технікою.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ВолиньPost.

  Будівництво нової дороги до одеського порту вийшло на наступний етап

  Будівництво дороги в Одеський порт перейшло на наступний етап, почалося укладання геосітки.Про це...

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про...

  Харківський автомобільний завод відремонтує 20 військових тягачів МАЗ-537 для Збройних сил України

  ДП «Харківський автомобільний завод» (ХАЗ) отримало 24-мільйонний контракт Міністерства оборони України на ремонт за технічним станом двадцяти...