9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Нова українська модернізація танку Т-72АМТ на випробуваннях керованих протитанкових ракет «Комбат» (відео)

У мережі з’явилося відео випробувань нової модифікації танку Т-72АМТ, розробленого ДП «Київський бронетанковий завод». На одному з військових полігонів відбулися бойові стрільби керованими протитанковими ракетами (ТУР) «Комбат». Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

Нагадаємо, нова модифікація Т-72А вперше була представлена рік тому. Машина оснащується дизельним двигуном В-84-1, має гусениці та відкидні щитки по типу Т-80, прилади нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління та новий нічний приціл 1К13. Стандартний зенітний кулемет замінений на 12,7-мм кулеметну установку з дистанційним управлінням від танка Т-64БВ, а моторно-трансмісійне відділення та задня частина башти захищаються спеціальними протикумулятивними решітками, які здатні «розрізати» кумулятивні боєприпаси.

Крім того, модернізований танк оснащується сучасною українською навігаційною апаратурою ГЛОНАСС / GPS СН-3003 “Базальт” (виробництва ДП «Оризон-навігація»). Новітній комплекс зв’язку складається з радіостанцій виробництва турецької компанії Aselsan та української «Либідь-К-2РБ».

Однак двома основними особливостями даної моделі є установка поліпшеної версії динамічного захисту «Щит-72», розробки БЦКТ «Мікротек» та можливість використання керованої ракети (ТУР) «Комбат», розробленої Київським КБ «Луч».

Ракета «Комбат» управляється в напівавтоматичному режимі по лазерному променю. При цьому, підсвічується не сама ціль, а хвіст ракети, що утрудняє протидію даний ТУР стандартними засобами постановки перешкод. «Комбат» здатний уразити ціль на відстані до 5 км, причому цю відстань він здатний подолати за 17,5 секунд, а тандемна бойова частина має достатнє бронепробиття (750 мм за ДЗ), щоб знищити будь-який вид бронетехніки.

ДЗ «Щит-27» розроблений близько року тому на основі комплексу «Ніж» (використовується на танках «Булат» та Т-84У), але з рядом змінених характеристик. Розвиток динамічного захисту «Ніж» та досвід боїв на Донбасі, привели до того, що цей комплекс, який в 3 рази легший за комплекс ДЗ «Дуплет» (встановлюється на «БМ Оплот»), вже практично не поступається останньому по характеристиках.

Останні новини:

Зараз читають