9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Відео: в Україні розробляють нову гіперзвукову ракету

Державне конструкторське бюро “Південне” спільно розробляє з Державним космічним агентством України нову гіперзвукову крилату ракету.

Днями в мережі інтернет з’явилося презентаційне відео «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля». На даному відео були показані новітні розробки конструкторського бюро, в тому числі та ескіз нового суперзброї.

Як стало відомо з відео, в Конструкторському бюро «Південне» активно йде розробка концепції нових високошвидкісних літальних апаратів. У тому числі та перспективної гіперзвукової крилатої ракети. На даний момент відомо про існування проекту створення гіперзвукової крилатої ракети наземного і повітряного базування. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на “Петр і Мазепа

Українська розробка являє собою високошвидкісну ракету з гіперзвуковим прямоточним повітряно-реактивним двигуном зі стартовим-розгінним блоком, котрий здатен працювати як на твердому, так і на пастообразном паливі. За рахунок стартового-розгінного блоку крилата ракета набирає необхідну висоту польоту в 30-40 кілометрів, де умови навколишнього середовища дозволяють максимально ефективно експлуатувати гіперзвукової двигун самої крилатої ракети.

Час роботи гіперзвукового двигуна недовгий, але навіть за цей час літальний апарат здатний подолати величезну відстань. Згідно з даними з відкритих джерел, перспективна українська гіперзвукова крилата ракета буде здатна розвивати швидкість в 1700 метрів в секунду. Дальність дії цієї ракети, можливо, буде близько 300 км або вище (варто зазначити, що технічні характеристики ракети теоретично дозволяють збільшити дальність дії до 1750 км, проте останнє – вже за межами юридично дозволеного).

Зараз конструкторське бюро «Південне» розробляє в ініціативному порядку ціле сімейство так званих гіперзвукових літальних апаратів. І нова гіперзвукова крилата ракета матиме в своїй конструкції цілий ряд уніфікованих технічний рішень, які можна буде застосовувати й на інших літальних апаратах. Так, фахівці КБ вже активно ведуть розробку нових сверхматеріалов, здатних витримати перепади температур і високі навантаження. В умовах гіперзвукового польоту деякі елементи ракети будуть піддаватися як впливу наднизьких температур, так і розігріву до температури плавлення металу. Застосування сучасних композитних матеріалів дозволить забезпечити високошвидкісний і, головне, високоманевреним політ ракети, захистивши її від руйнування.

Точні характеристики і назва нової гіперзвукової ракети не розголошуються. Представники конструкторського бюро лише підтверджують сам факт розробки літальних апаратів даного типу, але відмовляється давати коментарі на цю тему.

На сьогодні розробкою даного типу зброї також займаються провідні країни світу, в тому числі США, Росія і Китай. Перспективність даного типу літальних апаратів полягає в феноменально великих швидкостях польоту, що дає можливість наносити блискавичні удари по цілям на великих відстанях і, найважливіше, обходити всі існуючі і перспективні системи протиповітряної і протиракетної оборони. На відміну від попереднього покоління крилатих ракет, які рухаються до мети з досить низькою швидкістю, нова розробка здатна за лічені секунди наносити удар, але при цьому ще здійснювати активні маневри на всіх ділянках свого польоту, на відміну від балістичних ракет.

Очікується, що гіперзвукові літальні апарати найближчим часом зможуть стати основою для створення цілого сімейства ударного зброї нового покоління. Гіперзвукові ракети повітряного і наземного базування в найкоротші терміни зможуть вражати високозащіщённие мети, в тому числі великі з’єднання надводних кораблів, важливі військово-промислові та адміністративні цілі, командні пункти з’єднань військ потенційного противника і табори терористів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають