9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Верховна Рада підтримала закон про реформування “Укроборонпрому”

Верховна Рада дала старт реформуванню Державного концерну «Укроборонпром», 13 липня вона у цілому ухвалила закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» (№3822).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За відповідний проєкт закону у другому читанні проголосували 256 народних депутатів.

Документ визначає особливості перетворення концерну «Укроборонпром» в акціонерне товариство, а державних унітарних підприємств, у тому числі казенних підприємств, що входять до складу Концерну, – в господарські товариства.

Це дозволить запровадити сучасну модель корпоративного управління на підприємствах концерну.

Етапами перетворення будуть:

  • підготовчий;
  • перетворення Концерну в АТ (100% акцій у державної власності в особі КМУ);
  • утворення галузевих бізнес-об’єднань (ГБО) в формі АТ, а також утворення господарських товариств на базі дочірніх підприємств Концерну – управління ГБО здійснюватиме АТ.
blank
Партія відремонтованих та модернізованих на ДП «Миколаївський бронетанковий завод» бронетранспортерів БТР-80 Фото: ДК «Укроборонпром»

За законом, здійснюватиметься оздоровлення підприємств Укроборонпрому на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Як пишуть в Укрінформі, це дозволить залучати прямі інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння та військової техніки, передусім для потреб Збройних сил України.

Документ передбачає, що усі кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна державних підприємств ОПК в результаті реформи будуть направлені виключно на потреби цих підприємств. А також, що ці кошти не зможуть бути виведені з галузі.

blank

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» 29 січня 2021 року.

Упродовж року мала бути проведена інвентаризація усього майна та інтелектуальної власності.

У грудні Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв підписав наказ про початок корпоратизації концерну.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають