9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Великобританія допоможе побудувати фрегат для ВМС України

Угода України та Великої Британії щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей ВМС ЗС України містить положення про спільне виробництво фрегата.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Раніше британська суднобудівна корпорація Babcock заявляла, що забезпечить Україну «сучасним фрегатом».

Фрегат для Військово-морських сил України став одним з пунктів тристоронніх домовленостей між Babcock та міністерствами оборони України та Великої Британії.

Найімовірніше мається на увазі реанімація проєкту українського національного корвета «Володимир Великий» (проєкту 58250).

blank

У день підписання Меморандуму видання Думская зазначило, що заступник міністра оборони Олександр Миронюк «висловив надію, що Лондон допоможе Україні добудувати корвет “Володимир Великий”».

Проєктантом корабля проєкту 58250 є Державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» з Миколаєва, а заклали його на «Чорноморському суднобудівному заводі».

На початку планувалась серія з цих кораблів у 10 одиниць, які планувалось побудувати до 2026 року, перші 4 з яких у 2018 році, пізніше терміни скоригували до 2021 року.

blank

Головний корабель заклали у травні 2011 року, але через брак фінансування його будівництво декілька разів призупинялось, останній раз будівництво профінансували наприкінці 2013 року. З окупацією Криму та початком бойових дій на Донбасі будівництво в чергове призупинили, а «Чорноморський суднобудівний завод» збанкрутував.

Параметри корабля проєкту 58250 та можливості дещо переважають загальноприйняті для класу «корвет» стандарти, він має водотоннажність 2650 тонн (корвет — 500–2000 т) і може виконувати не дві, а одразу три бойові задачі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають