9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

В Україну продовжують постачати машинокомплекти польських ББМ Oncilla

 • За даними ресурсу Great Export Import, що відстежує імпортно-експортні операції, польський виробник Mista Sp. z o.o. за 2020-2021 роки поставив в Україну щонайменше вісім машинокомплектів ББМ Oncilla 4Х4 L2014-UD.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Сім з них було відвантажені українській приватній компанії “Науково-виробнича компанія “ВК Система”, яка більш відома у якості виробника санітарних МТ-ЛБ-С для ЗСУ, у грудні 2020 року, а ще один комплект у січні поточного. Як бачимо, окрім виробництва броньованих медичних гусеничних бронемашин, компанія займається кінцевим збиранням ББМ Oncilla.

  Також відомо про придбання Міноборони України певної кількості польських бронемашин у 2019 році.

  Фото: Андрій Кульчицький

  Нагадаємо, раніше була оприлюднена інформація про плани закупівлі на потреби Збройних сил 24 одиниць ББМ Oncilla, проте “засвітилися” лише дві машини (під час урочистої передачі військової техніки Збройним силам України 23 серпня 2020 року).

  Подальші плани з придбання польських бронемашин зостаються незрозумілими (хоч, як бачимо, постачання в Україну нових комплектів продовжуються). Адже, якщо в минулі роки (2018-2019) здебільше говорили про закриття вітчизняного проєкту “Дозор-Б” (ліцензійною копією якого власне і є Oncilla 4Х4) і українські машини не закупали, то 3 липня минулого року Наказом Міноборони № 245 український ТКБМ був прийнятий на озброєння української армії.

  Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»

  Дещо пізніше, стало відомо про проведення в рамках ДКР “Турнір” оновлення харківської ББМ (зокрема передбачалося доробити машину для здолання водних перешкод) й після проведення відповідних кваліфікаційних випробувань, намірах запустити її у серійне виробництво.

  Випробування оновленої фінальної версії від ХКБМ були заплановані вже на лютий цього року, після чого у Міноборони мають вирішити скільки, з якого заводу (виробництво планують запустити й на ЛБТЗ і на ХКБМ) та яких саме модифікацій “Дозорів” замовлять для ЗСУ у цьому році.

  А поки, на ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова” готують обладнання для виробництва нових ТКБМ, закуповують комплектуючи та розробляють (окрім “лінійної” плаваючої та машини РХБ) протитанковий варіант “Дозору”.

  Дозор-Б / ipress.ua

  Також варто додати, що українська бойова машина, досить несподівано, зацікавила й закордонних покупців. Так у січні цього року директор ЛБТЗ Віктор Андрощук повідомив про укладання контракту на експорт бронемашини “Дозор-Б”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  Повітряні сили готові замовити розробку українських ЗРК середньої та великої дальності

  Повітряні сили Збройних сил України опрацьовують попередні вимоги та готові замовити розробку українських ЗРК середньої та великої...

  Міненерго опрацьовує можливість виробництва водню за допомогою атомної енергетики

  У Міністерстві енергетики обговорюють можливість виробництва кліматично нейтрального водню за допомогою атомної енергії, також розглядають виробництво на...

  На будівництві балкового мосту в Запоріжжі стартував фінальний етап насування прогонової будови

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі вийшов на фінішну пряму процес насування прогонової будови балочного мосту.

  У Дубровиці на Рівненщині відкрили першу чергу мультифункціонального спорткомплексу (фото)

  Завершилися роботи зі створення першої черги спортивно-оздоровчого комплексу у Дубровиці Рівненської області в рамках національної програми будівництва...