9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

В Україну продовжують постачати машинокомплекти польських ББМ Oncilla

 • За даними ресурсу Great Export Import, що відстежує імпортно-експортні операції, польський виробник Mista Sp. z o.o. за 2020-2021 роки поставив в Україну щонайменше вісім машинокомплектів ББМ Oncilla 4Х4 L2014-UD.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Сім з них було відвантажені українській приватній компанії “Науково-виробнича компанія “ВК Система”, яка більш відома у якості виробника санітарних МТ-ЛБ-С для ЗСУ, у грудні 2020 року, а ще один комплект у січні поточного. Як бачимо, окрім виробництва броньованих медичних гусеничних бронемашин, компанія займається кінцевим збиранням ББМ Oncilla.

  Також відомо про придбання Міноборони України певної кількості польських бронемашин у 2019 році.

  Фото: Андрій Кульчицький

  Нагадаємо, раніше була оприлюднена інформація про плани закупівлі на потреби Збройних сил 24 одиниць ББМ Oncilla, проте “засвітилися” лише дві машини (під час урочистої передачі військової техніки Збройним силам України 23 серпня 2020 року).

  Подальші плани з придбання польських бронемашин зостаються незрозумілими (хоч, як бачимо, постачання в Україну нових комплектів продовжуються). Адже, якщо в минулі роки (2018-2019) здебільше говорили про закриття вітчизняного проєкту “Дозор-Б” (ліцензійною копією якого власне і є Oncilla 4Х4) і українські машини не закупали, то 3 липня минулого року Наказом Міноборони № 245 український ТКБМ був прийнятий на озброєння української армії.

  Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»

  Дещо пізніше, стало відомо про проведення в рамках ДКР “Турнір” оновлення харківської ББМ (зокрема передбачалося доробити машину для здолання водних перешкод) й після проведення відповідних кваліфікаційних випробувань, намірах запустити її у серійне виробництво.

  Випробування оновленої фінальної версії від ХКБМ були заплановані вже на лютий цього року, після чого у Міноборони мають вирішити скільки, з якого заводу (виробництво планують запустити й на ЛБТЗ і на ХКБМ) та яких саме модифікацій “Дозорів” замовлять для ЗСУ у цьому році.

  А поки, на ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова” готують обладнання для виробництва нових ТКБМ, закуповують комплектуючи та розробляють (окрім “лінійної” плаваючої та машини РХБ) протитанковий варіант “Дозору”.

  Дозор-Б / ipress.ua

  Також варто додати, що українська бойова машина, досить несподівано, зацікавила й закордонних покупців. Так у січні цього року директор ЛБТЗ Віктор Андрощук повідомив про укладання контракту на експорт бронемашини “Дозор-Б”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  Розвідувальний корабель “Сімферополь” в рамках державних випробувань відпрацював ухиляння від ракетної атаки (відео)

  Новий український розвідувальний корабель "Сімферополь" успішно проходить державні випробування у відкритому морі.Передає Національний Промисловий...

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».