9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

В Україні зросли продажі зброї серед населення

 • Українці масово озброюються. Попри бюрократичні складнощі з оформленням і дорожнечу зброї, попит на неї, за оцінками учасників ринку, в останній рік виріс на 10-15%. Беруть люди в основному гладкоствольні мисливські рушниці, на які відносно просто можна отримати офіційний дозвіл від влади.

  Передає Національний Промисловий Портал.

  Причина підвищеної уваги українців до вогнепалів криється аж ніяк не в пристрасті наших співгромадян до полювання. Покладатися на поліцію, на жаль, українці так і не навчилися.

  «Люди хочуть захистити себе, свої сім’ї та свої будинки від злочинців, тим більше що офіційно, на жаль, кількість тяжких злочинів в нашій країні зростає», – зазначив президент концерну SAFARI, в який входить завод «Латек» Олександр Попов.

  Разом з попитом, ростуть і цінники зброярів. Інфляційні процеси в економіці й девальвація гривні не обійшли стороною і цей ринок.

  «Оскільки ми пропонуємо в основному імпортну зброю – то вона дорожчає не тільки через зростання цін виробників, а й через зниження курсу гривні», – прокоментував ситуацію директор мережі збройових магазинів STVOL Андрій Трасоруб.

  Підвищують цінники й вітчизняні зброярі. Адже у виробництві висока частка імпортних складових.

  За інформацією концерну SAFARI, в який входить харківський збройовий завод «Латек», ціни на найбільш ходові моделі зброї підвищилися з початку 2018 року на 10-20%.

  Наприклад, гладкоствольна переломна рушниця CHURCHILL Standart 12 калібру виробництва «Латек», що має попит у мисливців, зросла в ціні за рік на 12% – до 21,3 тис. грн, а найбюджетніша модель гладкоствольної мисливської рушниці SAFARI коштує 3,5 тис. грн, тоді як рік тому ціни на таку зброю стартували з 3 тис. грн.

  «Ми змушені підвищувати ціну на свою продукцію через зростання вартості сировини та імпортних компонентів», – зазначив Олександр Попов.

  За імпортні дробовики доведеться заплатити ще більше. Причому верхньої межі цін практично не існує, кажуть зброярі. Скажімо, простеньку турецьку рушницю TARGET можна придбати за 5-6 тис. грн, гладкоствольний напівавтомат того ж виробника обійдеться вже в 9-10 тис. грн, а італійська Beretta й американський Browning потягнуть на всі 50-70 тис. грн.

  Приблизно на ті ж 10-15%, за оцінками Андрія Трасоруба, подорожчали і нарізні рушниці. Більш того, експерти говорять, що на цьому підвищення цін не закінчиться. А найближчим часом вогнепали можуть подорожчати ще як мінімум на 10%.

  За офіційною статистикою вогнепальної зброї на руках в українців не так вже й багато. Станом на 1 жовтня 2018 року Національна поліція нарахувала в країні 895 тис. одиниць зареєстрованої мисливської зброї (гладкоствольної та нарізної).

  Однак експерти запевняють, що ці дані далекі від реальності. Так, за даними швейцарської аналітичної компанії Small Arms Survey, у населення України близько 4,5 млн стволів легальної й нелегальної зброї. Тобто на ділі у кожного десятого українця, включаючи жінок і дітей, є рушниця. За цим показником наша країна входить у світовий ТОП-25. Втім, і ця оцінка може виявитися заниженою.

  І це всупереч відсутності в Україні профільного закону, який регулював би ринок і правила володіння вогнепальною зброєю. Зараз вони регламентуються лише наказами МВС. І навіть попри нескінченні дискусії щодо необхідності прийняття закону «Про зброю», до сих пір парламентарії не зробили жодної спроби розглянути хоча б один з двох внесених до Верховної Ради проектів.

  Учасники ж ринку впевнені, що такий закон міг би не тільки стимулювати зростання продажів легальної зброї в Україні, а й допоміг би подолати проблему нелегального обороту, а також сприяв би зниженню рівня злочинності. Втім, у такого підходу до розв’язання питання захисту приватної власності є і чимало супротивників. А запеклі суперечки навколо «вогнепальної» проблеми ведуться навіть в тих країнах, де носіння зброї давно дозволено.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  “Укроборонпром” співпрацюватиме з канадцями для створення в Україні патронного заводу

  Канадська комерційна корпорація та державний концерт "Укроборонпром" підписали угоду про сприяння економічному співробітництву у критично важливому стратегічному секторі оборони...

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться...

  У виробництво кормів та перероблювання сої в Україні інвестують $20 мільйонів

  Інвестиційний фонд Diligent Capital Partners (DCP) та нідерландський банк розвитку FMO уклали угоду про інвестицію у 20...

  “Інтерпайп” розпочав постачати залізничні колеса до Мавританії

  Український виробник залізничної продукції "Інтерпайп" продовжує нарощувати свою присутність на експортних ринках. Відтепер українці постачатимуть локомотивні колеса...