9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

В Україні зросли продажі зброї серед населення

Українці масово озброюються. Попри бюрократичні складнощі з оформленням і дорожнечу зброї, попит на неї, за оцінками учасників ринку, в останній рік виріс на 10-15%. Беруть люди в основному гладкоствольні мисливські рушниці, на які відносно просто можна отримати офіційний дозвіл від влади.

Передає Національний Промисловий Портал.

Причина підвищеної уваги українців до вогнепалів криється аж ніяк не в пристрасті наших співгромадян до полювання. Покладатися на поліцію, на жаль, українці так і не навчилися.

«Люди хочуть захистити себе, свої сім’ї та свої будинки від злочинців, тим більше що офіційно, на жаль, кількість тяжких злочинів в нашій країні зростає», – зазначив президент концерну SAFARI, в який входить завод «Латек» Олександр Попов.

Разом з попитом, ростуть і цінники зброярів. Інфляційні процеси в економіці й девальвація гривні не обійшли стороною і цей ринок.

«Оскільки ми пропонуємо в основному імпортну зброю – то вона дорожчає не тільки через зростання цін виробників, а й через зниження курсу гривні», – прокоментував ситуацію директор мережі збройових магазинів STVOL Андрій Трасоруб.

Підвищують цінники й вітчизняні зброярі. Адже у виробництві висока частка імпортних складових.

За інформацією концерну SAFARI, в який входить харківський збройовий завод «Латек», ціни на найбільш ходові моделі зброї підвищилися з початку 2018 року на 10-20%.

Наприклад, гладкоствольна переломна рушниця CHURCHILL Standart 12 калібру виробництва «Латек», що має попит у мисливців, зросла в ціні за рік на 12% – до 21,3 тис. грн, а найбюджетніша модель гладкоствольної мисливської рушниці SAFARI коштує 3,5 тис. грн, тоді як рік тому ціни на таку зброю стартували з 3 тис. грн.

«Ми змушені підвищувати ціну на свою продукцію через зростання вартості сировини та імпортних компонентів», – зазначив Олександр Попов.

За імпортні дробовики доведеться заплатити ще більше. Причому верхньої межі цін практично не існує, кажуть зброярі. Скажімо, простеньку турецьку рушницю TARGET можна придбати за 5-6 тис. грн, гладкоствольний напівавтомат того ж виробника обійдеться вже в 9-10 тис. грн, а італійська Beretta й американський Browning потягнуть на всі 50-70 тис. грн.

Приблизно на ті ж 10-15%, за оцінками Андрія Трасоруба, подорожчали і нарізні рушниці. Більш того, експерти говорять, що на цьому підвищення цін не закінчиться. А найближчим часом вогнепали можуть подорожчати ще як мінімум на 10%.

За офіційною статистикою вогнепальної зброї на руках в українців не так вже й багато. Станом на 1 жовтня 2018 року Національна поліція нарахувала в країні 895 тис. одиниць зареєстрованої мисливської зброї (гладкоствольної та нарізної).

Однак експерти запевняють, що ці дані далекі від реальності. Так, за даними швейцарської аналітичної компанії Small Arms Survey, у населення України близько 4,5 млн стволів легальної й нелегальної зброї. Тобто на ділі у кожного десятого українця, включаючи жінок і дітей, є рушниця. За цим показником наша країна входить у світовий ТОП-25. Втім, і ця оцінка може виявитися заниженою.

І це всупереч відсутності в Україні профільного закону, який регулював би ринок і правила володіння вогнепальною зброєю. Зараз вони регламентуються лише наказами МВС. І навіть попри нескінченні дискусії щодо необхідності прийняття закону «Про зброю», до сих пір парламентарії не зробили жодної спроби розглянути хоча б один з двох внесених до Верховної Ради проектів.

Учасники ж ринку впевнені, що такий закон міг би не тільки стимулювати зростання продажів легальної зброї в Україні, а й допоміг би подолати проблему нелегального обороту, а також сприяв би зниженню рівня злочинності. Втім, у такого підходу до розв’язання питання захисту приватної власності є і чимало супротивників. А запеклі суперечки навколо «вогнепальної» проблеми ведуться навіть в тих країнах, де носіння зброї давно дозволено.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають