9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

В Україні змінили порядок оборонних закупівель в умовах воєнного стану

Кабінет Міністрів України змінив порядок здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства економіки України.

Ключовою відмінністю від чинного на сьогодні порядку є введення процедури закупівлі визначеної групи товарів у постачальників, з якими укладено  рамкову угоду.

Відповідну постанову «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» Уряд ухвалив на засіданні 11 листопада 2022 року.

blank
Ілюстративне фото з вільних джерел

«Рішення суттєво розширює можливості українських виробників у галузі легкої промисловості брати участь в оборонзамовленні. Відповідно ми досягаємо одразу кілька важливих цілей. По-перше, кошти оборонзамовлення залишатимуться в Україні. По-друге, ми зберігаємо робочі місця, даємо змогу вітчизняному виробнику розвивати та розширювати виробництво. Нарешті, рішення дасть позитивний ефект для економіки в цілому», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

У Мінекономіки кажуть, що ухвалена Урядом постанова регламентує здійснення оборонних закупівель для держзамовників у сфері оборони, служб держзамовника тощо. 

Так, згідно з загальною процедурою держзамовники здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі».

За окремою процедурою «рамкових угод» здійснюються закупівлі товарів, вказаних у додатку постанови: одягу, взуття, спальних мішків для потреб оборони тощо. Такий механізм застосовується на закупівлі цих товарів на суму 200 тис. грн та вище.

Так, зокрема, згідно з процедурою:

  • Замовник зобов’язаний розмістити оголошення про укладання рамкової угоди в вільному доступі в системі електронних закупівель.
  • До угоди протягом її дії (не більше року), або терміну, встановленого замовником, може приєднатися будь-який виробник, що відповідає критеріям.
  • На першому етапі закупівлі за рамковими угодами замовник визначає відповідність пропозицій постачальника вказаним в оголошенні про закупівлю вимогам.
  • На другому етапі проводиться відбір серед постачальників, що приєдналися до угоди, та укладається контракт на постачання з переможцем (-цями) відбору.

Істотні умови контракту не можуть змінюватися до повного його виконання, окрім в разі змін ціни на товар у зв’язку зі зміною податків та зборів, індексу споживчих цін, курсом валюти, зміни місця постачання товару тощо.

blank

Повідомляється, що згідно з ухваленою Постановою, втрачає чинність Постанова КМ «Деякі питання здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (№169 від 28 лютого 2022 року) та низка інших рішень Уряду.

Згідно з рішенням держзамовникам дозволяється до 31 грудня 2022 року здійснювати закупівлі товарів, вказаних в додатку до постанови без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі», а також без застосування процедури закупівель за рамковими угодами.

Останні новини:

Зараз читають