9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

В Україні запрацювала Платформа Розвитку Інновацій у сфері оборонних технологій

В Україні розпочинає свою роботу Платформа Розвитку Інновацій  – агенція з інкубації та реалізації інноваційних проектів у сфері оборонних технологій.

Команда Платформи стала одним з перших резидентів Інноваційного парку UNIT.City, відкриття якого відбулося за участі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Платформи Розвитку Інновацій.

В ньому команда менеджерів та аналітиків працюватиме над створенням інкубатору для досліджень та розробок оборонних інновацій, а пізніше – індустріального парку для їх виробництва. Партнером Платформи на даних етапах роботи стане Центр Розвитку Технологічних компаній TCDC.

Агенція «Платформа Розвитку Інновацій» була створена для того, щоб об’єднати зусилля розрізнених команд розробників, експертів та інвесторів, надати їм можливість системно і на прозорих комерційних умовах виробляти інноваційні розробки для української армії та іноземних партнерів. Платформа стане майданчиком з усією необхідною інфраструктурою і експертизою для відбору на прозорій конкурсній основі перспективних ідей розробників з українських вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів, конструкторських бюро і підприємств. Щоб запустити в серійне виробництво найбільш актуальні з відібраних розробок, Платформа буде залучати інвесторів у кожен відібраний проект. Всі розробники будуть знаходитися в рівних умовах, а процес відбору та розвитку проектів буде висвітлюватися на сайті Платформи та в ЗМІ. На найближчий час пріоритетними для Платформи будуть розробки, які можна розвинути до стадії серійного виробництва і постановки на озброєння за менш ніж два роки.

Ініціатором та розробником концепції роботи Платформи Розвитку Інновацій у 2016 році виступило Державне зовнішньоторговельне підприємство «Спецтехноекспорт» за підтримки Державного концерну «Укроборонпром» та координацією експертів Києво-Могилянської Бізнес Школи. Для забезпечення оперативного супроводу розробок – від ідеї та дослідних зразків до серійного виробництва і постановки на озброєння, оптимальним форматом організації агенції було обрано приватно-державне партнерство на основі моделі «Офісу головного вченого» (Ізраїль). Фінансувати роботу офісу агенції будуть українські та іноземні інвестиційні фонди, домовленості з якими наразі фіналізуються.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають