9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Квітня, 2021

В Україні з’явилась приватна оборонна компанія яка може ремонтувати і модернізовувати ЗРК

 • Приватна оборонна промисловість України поповнилася новим, амбітним учасником. Підприємство «Оборонні технології» володіє всім необхідним для ремонту і модернізації ЗРК великої, середньої й малої дальності, а також техніки радіотехнічних військ. Як в інтересах вітчизняного, так і закордонних замовників.

  Поява в Україні нової компанії, яка готова взяти на себе вирішення таких технологічно складних і відповідальних завдань – подія в оборонно-промислових колах неординарне. На чому базуються амбіції нового підприємстві? Який потенціал, можливості та найближчі завдання? Про це в розмові з директором ТОВ «Оборонні технології» Дмитром Усенко з’ясовував директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, передає Національний промисловий портал.

  – Дмитре Миколайовичу, вкрай цікаво більш детально почути про компанію «Оборонні технології», чому було обрано такий непростий напрямок діяльності?

  – На створення даного підприємства нас спонукало те, що є всі можливості для того, щоб підвищити в Україні якість ремонту і, як наслідок, підняти надійність і рівень справності та боєготовності техніки й озброєння Зенітних ракетних військ. Наша техніка ППО знаходиться в експлуатації понад 30 років. Деякі зразки озброєння взагалі не проходили ремонт відповідно до закладених в цю техніку вимогами. Я маю на увазі середні та капітальні ремонти. У кращому випадку забезпечувався поточний військовий ремонт, з заміною осередків, або несправних блоків і вузлів.

  Наша компанія створена людьми, які стояли в Україні біля витоків створення системи ремонту озброєння ППО, зокрема, ЗРК С-300. Наші фахівці були пов’язані з експлуатацією і ремонтом цих комплексів. Багато з них служили в армії на цих системах і знають зсередини, що це таке.

  Компанія «Оборонні технології» володіє всім правовим, технічним і технологічним потенціалом, необхідним для вирішення всього комплексу завдань, пов’язаних з ремонтом і, при бажанні замовника, модернізацією озброєння і техніки в інтересах Зенітних ракетних, Радіотехнічних військ Повітряних сил, комплексів ППО Сухопутних військ. Це ЗРК С-300, Бук, Оса та інші.

  Наше підприємство оснащене обладнанням випуску 2016-2017 рр. Це найсучасніше обладнання, яке дозволяє тестувати техніку, забезпечувати якісний ремонт. Стендове обладнання дозволяє швидше знайти несправності, швидше усунути їх, швидше зробити все наладки. Промислова база складається з найсучаснішого обладнання, яке дозволяє виробляти діагностику всіх елементів і вузлів комплексу, включаючи найбільш гостродефіцитні й «відмовні» елементи, пропонує нові рішення по заміні окремих так званих «осередків», вузлів, блоків на нові. Це дозволяє проводити модернізацію ЗРК, застосовувати в їх системах нові рішення на новій елементній базі.

  Також наше обладнання і наша виробнича база дозволяють ремонтувати будь-які засоби ППО, РТВ, базові шасі, не прив’язуючись до конкретної машини або складової.

  Поки ми займалися всіма формальними процедурами по допусках, внесенням до реєстру Мінекономіки й рішенням інших організаційно-правових задач, ми працювали за договорами субпідряду. В цьому році ми працюємо з більшою продуктивністю і якістю, постійно підвищуємо свої навички. У новому форматі своєрідною точкою старту для нашого підприємства і Міноборони стане отримання в ремонт зенітного ракетного комплексу С-300 і його успішне завершення.

  – На цьому тлі цілком логічним є запитання про те, чи є у компанії документація як на сам комплекс, так і на ремонт ЗРК С-300. Як з цим?

  – Документацію ми зробили. Ми її офіційно придбали. У кого і як – комерційна таємниця підприємства. Тепер це наша документація. За переліком, який був узгоджений з Генеральним конструктором України з зенітним ракетним комплексам, ми розробили ремонтну документацію на середній ремонт ЗРК С-300 і його складових. Ця документація була перевірена комісією Міністерства оборони. Також в цих перевірках брали участь представники військового приймання, фахівці Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України, Харківського університету повітряних сил. Вони все подивилися, оцінили, перевірили ще. Документація їх влаштувала. Вона відпрацьована, з огляду на те, що ремонт комплексу С-300 в Україні йде вже не перший рік, і ми брали участь в цьому ремонті.

  – Що стосується модернізації, таке завдання не ставили перед собою?

  – У нас є розробки окремих блоків і вузлів на новій елементній базі. Їх можна адаптувати до певного виду техніки, до того чи іншого зенітному ракетному комплексу, і вони будуть прекрасно забезпечувати його роботу зі зменшенням енергетичних витрат, зі зменшенням точок настройки. Такі пропозиції у нас є і, при бажанні вітчизняного замовника, вони можуть бути застосовані в ході модернізації наших комплексів ППО.

  Наприклад, у нас вже відпрацьовано універсальне рішення, яке підходить для заміни будь-яких «осередків» комплексу С-300. На «трехсотка» понад п’ять тисяч таких осередків, у кожній з яких використана стара радянська елементна база. Наш модуль являє собою плату, на якій встановлений процесор. Модуль адаптиваний для запису будь-якої інформації та для її обробки за необхідними алгоритмами. Припустимо, потрібна сьогодні осередок номер один, ми записуємо на модуль інформацію під вимоги до осередку номер один і ставимо модуль на місце осередки номер один. Це прискорює і ремонт, і надійність.

  Але ми йдемо далі. Розроблено нові індикаторні системи на ЗРК С-300. Те, що ми зробили, реально працює. Дане оновлення замінює ряд осередків – і встановлюється всього одна. Це новий VGA дисплей, а не вакуумні трубки, яких вже немає ніде і які вже всі терміни свої експлуатації вичерпали.

  Є розробки в області цифрової обчислювальної машини на комплекс, заміна фериту на напівпровідникові системи. Роботи спрямовані на те, щоб забезпечити максимальну надійність техніки з мінімальним втручанням людини в її роботу.

  – Заміна будь-якого з блоків на нові як в С-300, так і в інших комплексах для легітимізації цих процесів потребують випробувань…

  – Однозначно. При цьому у нас є всі нормативно-правові документи, які дають нам можливість проводити наукові, науково-дослідні роботи, здійснювати ремонт і модернізацію зенітних ракетних комплексів та інших систем озброєнь і техніки. Ми впевнені, що наші пропозиції зацікавлять військових. Але що стосується модернізації озброєння і техніки в цілому, то є певна процедура. Ми повинні в своїх пропозиціях спиратися на технічні умови та вимоги, які повинен надати замовник. Тому ми поки говоримо про ремонт. З огляду на те, що комплекс йде на ремонт, а не на модернізацію, ми не маємо права змінювати наявні там вузли та блоки на сучасні, модернізувати його. Ми повинні виготовити або точно такий же за схемою вузол і блок, або придбати новий і поставити.

  – Але в Україні є підприємство, яке спеціалізуються на ремонті та ЗРК С-300, і ЗРК «Бук». Це ДП «Укроборонсервіс», що входить в концерн «Укроборонпром». Є вже напрацьовані зв’язки з ремонту техніки в інтересах Повітряних Сил. При цьому я не раз чув від високих посадових осіб в Міноборони, що залежність від монопольного становища ДП «Укроборонсервіс» має ряд негативних сторін. На цьому тлі цілком очікувано, що ваші пропозиції на українському ринку створять конкуренцію всередині країни в галузі ремонту і модернізації зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони та, як наслідок, забезпечать економію ресурсів. Але порушення усталених правил гри може не всім сподобатися. Чи не боїтеся подібних ризиків?

  – Ми працюємо і з державними підприємствами «Укроборонпрому», і з приватними компаніями. Ми нікого не цураємося, всіх приймаємо і звертаємося до всіх. Ми з усіма хочемо працювати правильно. Ми вважаємо, що на нашому ринку всім вистачить роботи, з огляду на те, що до сих пір багато чого з того, що вимагає ремонту – не відремонтований. З іншого боку, потрібно дивитися в майбутнє. У модернізацію і створення нового. Ми хочемо конкурувати з усіма іншими підприємствами, бувши в хороших відносинах. Щось хороше є у них, щось є у нас. Якщо ми будемо об’єднувати наші нові розробки й підходи до модернізації, ми набагато швидше піднімемо всю наявну наше озброєння на більш високий і якісний рівень. Новий зразок буде набагато краще виглядати та краще працювати. Але потрібно навчитися спільній роботі на прозорих і взаємовигідних умовах.

  – В Україні з деяких пір домінує підхід, що береться в ремонт весь комплекс С-300 під ключ і ціна виставляється також «комплексно». Командування зенітних ракетних військ не завжди оптимістично відносилося до такої методики, вважаючи, що є частина несправних осередків, які можна відремонтувати окремо, і це буде дешевше, ніж ремонт комплексу в цілому. Який у вас буде підхід?

  – Однозначно повинен бути ремонт і осередків окремо, тому що у нас не один зенітний ракетний комплекс. Якщо взяти всі наявні в Україні комплекси С-300, то далеко не всі з них пройшли ремонти різного рівня, про які ми вже згадували. Вони стоять в чергу на ремонт, але вони повинні працювати та повинні забезпечувати боєздатність країни. І тому на них треба поки ремонтувати осередки, вузли, блоки – до тих пір, поки до них не дійде черга ремонту. Ми працюємо в цьому напрямку. В даний час це наша основне навантаження. Ми займаємося ремонтом як вузлів, блоків, осередків як для ЗРВ, так і для РТВ. До завершення всіх юридичних процедур до недавнього часу ми виступали як співвиконавці.

  – Скільки часу у вас піде на ремонт одного комплексу С-300?

  – Розумієте, є вже прорахований цикл ремонту цього комплексу – десь вісім-дев’ять місяців. Це нормально. Ми не будемо намагатися поки зробити його, припустимо, за п’ять місяців. Техніка повинна бути відремонтована якісно. Поспіх тут не потрібна.

  – Але, крім осередків, у ЗРК С-300 в версіях ПТ / ПС є досить багато вузьких місць, які «зав’язані» на вже фактично неіснуючу промислову та елементну базу часів Радянського Союзу. Я говорю про надвисокочастотних приладах або про так званих клістронах, лампах хвилі, що біжить і т.д. Свого часу ця тема піднімалася на дуже високих рівнях, з початком війни питання «як добути клістрон» став ще більш актуальним. Тому, що знайти їх можна тільки на російських складах або в запасах інших країн, де є «трехсотки». Але всюди ці елементи вкрай дефіцитні. В Україні завдання з відновлення вживаних високочастотних приладів вирішує підприємство «Генератор», зокрема, показавши регенеровані клістрони для С-300 і «Бук» на виставці «Зброя та безпека-2017». Але, як то кажуть, є нюанси. Що Ваша компанія пропонує для вирішення? Якщо вам дадуть комплекс С-300ПТ без клістронів, ви його повернете в лад повністю боєготовим?

  – Однозначно, з усіма Клістрони, причому всі ті, які стоять на ньому з простроченим терміном, будуть замінені на нові. Увійти на ринок ремонту С-300 зі своїм клістроном було для нас одним із пріоритетних завдань. Тому що основне «серце» ЗРК – це СВЧ-прилади.

  – Ви працюєте в кооперації з «Генератором»?

  – Ми знаємо виробничу базу і стан підприємства «Генератор». Паралельно цим займається також державне підприємство «Укроборонсервіс». Але ми до них з цього питання не зверталися. Ми пішли іншим шляхом з СВЧ-приладами. У нас буде своє рішення по Клістрони.

  – Який стан справ з проектами для закордонних замовників? Наприклад, С-300 є в Казахстані, в ряді інших країн є багато іншої техніки ЗРВ і РТВ, яка вимагає модернізації. Чи готові ви виходити на зовнішній ринок зі своїми рішеннями та пропозиціями?

  – Ми готові розглянути будь-які комерційні пропозиції на ремонт будь-яких комплексів, бажано, звичайно, комплексів, які у нас залишилися з часів Радянського Союзу. Тому що це все-таки більш рідна для нас система. Хоча, звичайно, принцип побудови всіх радіолокаційних схем і функціональне наповнення скрізь однаковий.

  Але ви повинні розуміти, що всюди проходять тендери. Просто так приїхати та сказати: «Давай, я буду ремонтувати», – не вийде. Скрізь – своя державна політика, державні гроші, і вони точно також розподіляються тільки за тендером. Тому треба «брати» якістю робіт і сервісом забезпечення обслуговування. Це ми й збираємося зробити. Спочатку в Україні, потім – за межами країни. При цьому я вірю, що наша діяльність сформує в Україні нову оборонно-промисловий майданчик для реалізації високотехнологічних проектів, створить передумови для формування кооперації з європейськими, азіатськими та американськими компаніями, розширить експортний потенціал країни щодо вирішення завдань ремонту і модернізації техніки протиповітряної оборони для іноземних замовників.

  Всі ці завдання ми плануємо вирішувати та підтверджувати конкретними реалізованими проектами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.Про це повідомив народний...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал між містами Нова Каховка та...

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі нових пасажирських вагонів для "Укрзалізниці".

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  “Сільпо” розпочало доставляти продукти за допомогою літаків

  Мережа "Сільпо" розпочала пілотний проєкт з доставлення замовлень літаками в невеликі населені пункти, де не працюють логістичні...

  З початку року МАУ перевезла понад 300 тисяч пасажирів

  Авіакомпанія МАУ за період з січня по березень 2021 року виконала 2 540 рейсів та перевезла 322...

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі отримали комплекти ракетних систем здатних знищувати цілі на воді

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі та Маріуполі отримали 12 комплектів сучасних ракетних систем здатних знищувати цілі...

  Завод “Інтерпайп Сталь” освоїв випуск 19 нових марок сталі

  Завод "Інтерпайп Сталь" у 2020 році освоїв випуск 19 нових марок сталі, з яких 5 - для...