9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Жовтня, 2021

В Україні з’явилась приватна оборонна компанія яка може ремонтувати і модернізовувати ЗРК

 • Приватна оборонна промисловість України поповнилася новим, амбітним учасником. Підприємство «Оборонні технології» володіє всім необхідним для ремонту і модернізації ЗРК великої, середньої й малої дальності, а також техніки радіотехнічних військ. Як в інтересах вітчизняного, так і закордонних замовників.

  Поява в Україні нової компанії, яка готова взяти на себе вирішення таких технологічно складних і відповідальних завдань – подія в оборонно-промислових колах неординарне. На чому базуються амбіції нового підприємстві? Який потенціал, можливості та найближчі завдання? Про це в розмові з директором ТОВ «Оборонні технології» Дмитром Усенко з’ясовував директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, передає Національний промисловий портал.

  – Дмитре Миколайовичу, вкрай цікаво більш детально почути про компанію «Оборонні технології», чому було обрано такий непростий напрямок діяльності?

  – На створення даного підприємства нас спонукало те, що є всі можливості для того, щоб підвищити в Україні якість ремонту і, як наслідок, підняти надійність і рівень справності та боєготовності техніки й озброєння Зенітних ракетних військ. Наша техніка ППО знаходиться в експлуатації понад 30 років. Деякі зразки озброєння взагалі не проходили ремонт відповідно до закладених в цю техніку вимогами. Я маю на увазі середні та капітальні ремонти. У кращому випадку забезпечувався поточний військовий ремонт, з заміною осередків, або несправних блоків і вузлів.

  Наша компанія створена людьми, які стояли в Україні біля витоків створення системи ремонту озброєння ППО, зокрема, ЗРК С-300. Наші фахівці були пов’язані з експлуатацією і ремонтом цих комплексів. Багато з них служили в армії на цих системах і знають зсередини, що це таке.

  Компанія «Оборонні технології» володіє всім правовим, технічним і технологічним потенціалом, необхідним для вирішення всього комплексу завдань, пов’язаних з ремонтом і, при бажанні замовника, модернізацією озброєння і техніки в інтересах Зенітних ракетних, Радіотехнічних військ Повітряних сил, комплексів ППО Сухопутних військ. Це ЗРК С-300, Бук, Оса та інші.

  Наше підприємство оснащене обладнанням випуску 2016-2017 рр. Це найсучасніше обладнання, яке дозволяє тестувати техніку, забезпечувати якісний ремонт. Стендове обладнання дозволяє швидше знайти несправності, швидше усунути їх, швидше зробити все наладки. Промислова база складається з найсучаснішого обладнання, яке дозволяє виробляти діагностику всіх елементів і вузлів комплексу, включаючи найбільш гостродефіцитні й «відмовні» елементи, пропонує нові рішення по заміні окремих так званих «осередків», вузлів, блоків на нові. Це дозволяє проводити модернізацію ЗРК, застосовувати в їх системах нові рішення на новій елементній базі.

  Також наше обладнання і наша виробнича база дозволяють ремонтувати будь-які засоби ППО, РТВ, базові шасі, не прив’язуючись до конкретної машини або складової.

  Поки ми займалися всіма формальними процедурами по допусках, внесенням до реєстру Мінекономіки й рішенням інших організаційно-правових задач, ми працювали за договорами субпідряду. В цьому році ми працюємо з більшою продуктивністю і якістю, постійно підвищуємо свої навички. У новому форматі своєрідною точкою старту для нашого підприємства і Міноборони стане отримання в ремонт зенітного ракетного комплексу С-300 і його успішне завершення.

  – На цьому тлі цілком логічним є запитання про те, чи є у компанії документація як на сам комплекс, так і на ремонт ЗРК С-300. Як з цим?

  – Документацію ми зробили. Ми її офіційно придбали. У кого і як – комерційна таємниця підприємства. Тепер це наша документація. За переліком, який був узгоджений з Генеральним конструктором України з зенітним ракетним комплексам, ми розробили ремонтну документацію на середній ремонт ЗРК С-300 і його складових. Ця документація була перевірена комісією Міністерства оборони. Також в цих перевірках брали участь представники військового приймання, фахівці Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України, Харківського університету повітряних сил. Вони все подивилися, оцінили, перевірили ще. Документація їх влаштувала. Вона відпрацьована, з огляду на те, що ремонт комплексу С-300 в Україні йде вже не перший рік, і ми брали участь в цьому ремонті.

  – Що стосується модернізації, таке завдання не ставили перед собою?

  – У нас є розробки окремих блоків і вузлів на новій елементній базі. Їх можна адаптувати до певного виду техніки, до того чи іншого зенітному ракетному комплексу, і вони будуть прекрасно забезпечувати його роботу зі зменшенням енергетичних витрат, зі зменшенням точок настройки. Такі пропозиції у нас є і, при бажанні вітчизняного замовника, вони можуть бути застосовані в ході модернізації наших комплексів ППО.

  Наприклад, у нас вже відпрацьовано універсальне рішення, яке підходить для заміни будь-яких «осередків» комплексу С-300. На «трехсотка» понад п’ять тисяч таких осередків, у кожній з яких використана стара радянська елементна база. Наш модуль являє собою плату, на якій встановлений процесор. Модуль адаптиваний для запису будь-якої інформації та для її обробки за необхідними алгоритмами. Припустимо, потрібна сьогодні осередок номер один, ми записуємо на модуль інформацію під вимоги до осередку номер один і ставимо модуль на місце осередки номер один. Це прискорює і ремонт, і надійність.

  Але ми йдемо далі. Розроблено нові індикаторні системи на ЗРК С-300. Те, що ми зробили, реально працює. Дане оновлення замінює ряд осередків – і встановлюється всього одна. Це новий VGA дисплей, а не вакуумні трубки, яких вже немає ніде і які вже всі терміни свої експлуатації вичерпали.

  Є розробки в області цифрової обчислювальної машини на комплекс, заміна фериту на напівпровідникові системи. Роботи спрямовані на те, щоб забезпечити максимальну надійність техніки з мінімальним втручанням людини в її роботу.

  – Заміна будь-якого з блоків на нові як в С-300, так і в інших комплексах для легітимізації цих процесів потребують випробувань…

  – Однозначно. При цьому у нас є всі нормативно-правові документи, які дають нам можливість проводити наукові, науково-дослідні роботи, здійснювати ремонт і модернізацію зенітних ракетних комплексів та інших систем озброєнь і техніки. Ми впевнені, що наші пропозиції зацікавлять військових. Але що стосується модернізації озброєння і техніки в цілому, то є певна процедура. Ми повинні в своїх пропозиціях спиратися на технічні умови та вимоги, які повинен надати замовник. Тому ми поки говоримо про ремонт. З огляду на те, що комплекс йде на ремонт, а не на модернізацію, ми не маємо права змінювати наявні там вузли та блоки на сучасні, модернізувати його. Ми повинні виготовити або точно такий же за схемою вузол і блок, або придбати новий і поставити.

  – Але в Україні є підприємство, яке спеціалізуються на ремонті та ЗРК С-300, і ЗРК «Бук». Це ДП «Укроборонсервіс», що входить в концерн «Укроборонпром». Є вже напрацьовані зв’язки з ремонту техніки в інтересах Повітряних Сил. При цьому я не раз чув від високих посадових осіб в Міноборони, що залежність від монопольного становища ДП «Укроборонсервіс» має ряд негативних сторін. На цьому тлі цілком очікувано, що ваші пропозиції на українському ринку створять конкуренцію всередині країни в галузі ремонту і модернізації зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони та, як наслідок, забезпечать економію ресурсів. Але порушення усталених правил гри може не всім сподобатися. Чи не боїтеся подібних ризиків?

  – Ми працюємо і з державними підприємствами «Укроборонпрому», і з приватними компаніями. Ми нікого не цураємося, всіх приймаємо і звертаємося до всіх. Ми з усіма хочемо працювати правильно. Ми вважаємо, що на нашому ринку всім вистачить роботи, з огляду на те, що до сих пір багато чого з того, що вимагає ремонту – не відремонтований. З іншого боку, потрібно дивитися в майбутнє. У модернізацію і створення нового. Ми хочемо конкурувати з усіма іншими підприємствами, бувши в хороших відносинах. Щось хороше є у них, щось є у нас. Якщо ми будемо об’єднувати наші нові розробки й підходи до модернізації, ми набагато швидше піднімемо всю наявну наше озброєння на більш високий і якісний рівень. Новий зразок буде набагато краще виглядати та краще працювати. Але потрібно навчитися спільній роботі на прозорих і взаємовигідних умовах.

  – В Україні з деяких пір домінує підхід, що береться в ремонт весь комплекс С-300 під ключ і ціна виставляється також «комплексно». Командування зенітних ракетних військ не завжди оптимістично відносилося до такої методики, вважаючи, що є частина несправних осередків, які можна відремонтувати окремо, і це буде дешевше, ніж ремонт комплексу в цілому. Який у вас буде підхід?

  – Однозначно повинен бути ремонт і осередків окремо, тому що у нас не один зенітний ракетний комплекс. Якщо взяти всі наявні в Україні комплекси С-300, то далеко не всі з них пройшли ремонти різного рівня, про які ми вже згадували. Вони стоять в чергу на ремонт, але вони повинні працювати та повинні забезпечувати боєздатність країни. І тому на них треба поки ремонтувати осередки, вузли, блоки – до тих пір, поки до них не дійде черга ремонту. Ми працюємо в цьому напрямку. В даний час це наша основне навантаження. Ми займаємося ремонтом як вузлів, блоків, осередків як для ЗРВ, так і для РТВ. До завершення всіх юридичних процедур до недавнього часу ми виступали як співвиконавці.

  – Скільки часу у вас піде на ремонт одного комплексу С-300?

  – Розумієте, є вже прорахований цикл ремонту цього комплексу – десь вісім-дев’ять місяців. Це нормально. Ми не будемо намагатися поки зробити його, припустимо, за п’ять місяців. Техніка повинна бути відремонтована якісно. Поспіх тут не потрібна.

  – Але, крім осередків, у ЗРК С-300 в версіях ПТ / ПС є досить багато вузьких місць, які «зав’язані» на вже фактично неіснуючу промислову та елементну базу часів Радянського Союзу. Я говорю про надвисокочастотних приладах або про так званих клістронах, лампах хвилі, що біжить і т.д. Свого часу ця тема піднімалася на дуже високих рівнях, з початком війни питання «як добути клістрон» став ще більш актуальним. Тому, що знайти їх можна тільки на російських складах або в запасах інших країн, де є «трехсотки». Але всюди ці елементи вкрай дефіцитні. В Україні завдання з відновлення вживаних високочастотних приладів вирішує підприємство «Генератор», зокрема, показавши регенеровані клістрони для С-300 і «Бук» на виставці «Зброя та безпека-2017». Але, як то кажуть, є нюанси. Що Ваша компанія пропонує для вирішення? Якщо вам дадуть комплекс С-300ПТ без клістронів, ви його повернете в лад повністю боєготовим?

  – Однозначно, з усіма Клістрони, причому всі ті, які стоять на ньому з простроченим терміном, будуть замінені на нові. Увійти на ринок ремонту С-300 зі своїм клістроном було для нас одним із пріоритетних завдань. Тому що основне «серце» ЗРК – це СВЧ-прилади.

  – Ви працюєте в кооперації з «Генератором»?

  – Ми знаємо виробничу базу і стан підприємства «Генератор». Паралельно цим займається також державне підприємство «Укроборонсервіс». Але ми до них з цього питання не зверталися. Ми пішли іншим шляхом з СВЧ-приладами. У нас буде своє рішення по Клістрони.

  – Який стан справ з проектами для закордонних замовників? Наприклад, С-300 є в Казахстані, в ряді інших країн є багато іншої техніки ЗРВ і РТВ, яка вимагає модернізації. Чи готові ви виходити на зовнішній ринок зі своїми рішеннями та пропозиціями?

  – Ми готові розглянути будь-які комерційні пропозиції на ремонт будь-яких комплексів, бажано, звичайно, комплексів, які у нас залишилися з часів Радянського Союзу. Тому що це все-таки більш рідна для нас система. Хоча, звичайно, принцип побудови всіх радіолокаційних схем і функціональне наповнення скрізь однаковий.

  Але ви повинні розуміти, що всюди проходять тендери. Просто так приїхати та сказати: «Давай, я буду ремонтувати», – не вийде. Скрізь – своя державна політика, державні гроші, і вони точно також розподіляються тільки за тендером. Тому треба «брати» якістю робіт і сервісом забезпечення обслуговування. Це ми й збираємося зробити. Спочатку в Україні, потім – за межами країни. При цьому я вірю, що наша діяльність сформує в Україні нову оборонно-промисловий майданчик для реалізації високотехнологічних проектів, створить передумови для формування кооперації з європейськими, азіатськими та американськими компаніями, розширить експортний потенціал країни щодо вирішення завдань ремонту і модернізації техніки протиповітряної оборони для іноземних замовників.

  Всі ці завдання ми плануємо вирішувати та підтверджувати конкретними реалізованими проектами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Вінниці компанія “Еко-Снек” побудує новий цех з виробництва фруктових цукерок та дитячого пюре

  Компанія “Еко-Снек”, яка спеціалізується на виготовленні фруктових цукерок та пюре для дітей, розширює виробництво і побудує новий...

  У листопаді Deutsche Bahn представить перші результати щодо вдосконалення пасажирських залізничних перевезень в Україні

  В рамках реалізації проєкту співпраці АТ "Укрзалізниця" і DB Engineering & Consulting 7 жовтня відбулося засідання координаційного комітету. У ньому взяли участь...

  Українські військові провели бойові пуски з нових ПТРК Javelin з підвищеною дальністю (відео)

  Український підрозділ операторів ПТРК FGM-148 Javelin нещодавно взяв участь у тактичних навчаннях, де воїни-протитанкісти відпрацьовували навички бойового злагодження з іншими підрозділами ЗСУ,...

  Україна має величезний потенціал для виробництва біогазу – Вітренко

  Для забезпечення енергонезалежності України поряд з нарощуванням видобутку природного газу потрібно налагодити масштабне виробництво біогазу.Про це заявив голова...

  На Придніпровській залізниці модернізували електричку 1966 року випуску (фото)

  На маршрут Запоріжжя-2 - Нікополь - Запоріжжя-2 вийшов оновлений приміський електропоїзд ЕР2-587, який капітально відремонтували і модернізували в Нікопольському моторвагонному депо.

  Укрзалізниця оголосила тендер на проведення підводного обстеження 14 залізничних мостів

  Регіональний філіал "Придніпровська залізниця" АТ "Укрзалізниця" оголосила тендер на проведення обстеження 14 мостів і має намір залучити до цього водолазів. Фахівці оглянуть...

  Кабмін надав “Антонову” держгарантії до 470 мільйонів грн для будівництва Ан-32

  Кабінет міністрів України прийняв рішення про надання держпідприємству "Антонов" державних гарантій для залучення кредиту на будівництво літака Ан-32.Про...

  Кабмін передав ДП «УкрНДІспецсталь» Міністерств з питань стратегічних галузей промисловості.

  Кабінет Міністрів України передав цілісний майновий комплекс державного підприємства «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів» до сфери управління Міністерства з...

  Зараз читають

  В Україні стартував продаж найдешевшого електромобіля (фото)

  В Україні почалися продажі компактного електромобіля ANAIG Quick ANJ3000 з запасом ходу в 70 км.

  Харківський авіазавод планує самостійно провести заміщення російських комплектуючих на літаках Ан-74

  У Харкові планують самостійно провести імпортозаміщення російських комплектуючих на літаках Ан-74 різних модифікацій.Передає Національний...

  Україна та Словаччина обговорили перспективи співпраці компаній оборонної промисловості

  Україна і Словаччина обговорили проєкти модернізації та перспективи співпраці компаній оборонної промисловості, повідомив головнокомандувач Збройних сил України...

  Індустріальний парк почали будувати у Львові

  На околиці Львов в промисловому мікрорайоні Сигнівка  будівельники розпочали споруджувати індустріальний парк, на території якого створять понад...