9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Травня, 2022

В Україні випробували нову зенітну ракету від КБ “ЛУЧ” (відео)

Ракета РК-10, розробки ДККБ “ЛУЧ”, у зенітному варіанті пройшла етап заводських випробувань на одному з військових полігонів Збройних Сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

З самого початку нова ракета РК-10 у Державному київському КБ “ЛУЧ” замислювалась, як універсальний засіб, що призначений для знищення наземних та повітряних цілей та має розміщуватись на наземних, морських та повітряних платформах. Це має бути потужна універсальна зброя, яка здатна знищувати противника на відстані понад 10 км.

У грудні 2021 року на військовому полігоні відбулись випробування РК-10 у зенітному варіанті, яка має стати зброєю нового зенітного ракетного комплексу ближньої дії розробку якого ініціював ДККБ “ЛУЧ”.

Саме він має прийти на заміну радянському комплексу “Стріла-10” та забезпечити захист армійських підрозділів у ближній зоні.

Перше, що привертає увагу, це нове аеродинамічне рішення РК-10 у зенітному варіанті. Якщо протитанковий варіант виконаний у традиційній схемі – крила спереду, рульові поверхні позаду, то ракета для ЗРК виконана у схемі “качка” з рульовими поверхнями у носовій частині ракети.

blank
Фото: Defense Express.

Це рішення пов’язано із необхідністю забезпечити більшу маневровість ракети для знищення повітряних цілей.

Водночас засіб керування ракети залишається без змін – “лазерна стежка”, коли прицільна станція веде ракету до цілі у структурованому лазерному полі. Проте, як і у випадку з повітряним “Бар’єр-В”, розробляється варіант з альтернативним наведенням за відбитим лазерним променем.

blank
ЗРК Ближньої дії на базі ракети РК-10 з шасі “Варта” від компанії “Українська бронетехніка”. Фото: Defense Express.

Необхідно зазначити, що використання лазерного променя для знищення цілей є доволі незвичним рішенням для зенітних ракет. Зазвичай у ЗРК ближньої дії використовуються інфрачервоні головки самонаведення, які наводяться на тепло від двигунів вертольоту чи літака.

Проте як раз проти таких головок, які з’явились ще у 50-х роках, зараз розроблена безліч засобів захисту. Починаючи від маскування тепла двигуна та спеціальних теплових пасток, до осліплення самих головок спеціальними станціями.

blank
ЗРК Ближньої дії на базі ракети РК-10 з шасі “Варта” від компанії “Українська бронетехніка”. Фото: Defense Express.

На противагу традиційному рішенню, наведення за допомогою лазеру дозволяє повністю протидіяти всім наявними зараз на літальних апаратах засобами протидії зенітним ракетам. Серед іноземних ЗРК, які використовують аналогічне рішення з лазерним наведенням, можна привести приклад RBS 70 від Saab Bofors Dynamics.

Також варто звернути увагу на високу енергетику ракети, для фільмування польоту якого ледь вистачило 120 кадрів на секунду. Ця характеристика РК-10 дозволяє говорити про дальність знищення повітряних цілей на відстані до 12 км.

“РК-10 у зенітному варіанті отримала збільшений двигун, що збільшило енергетику ракети. Забезпечено наведення за лазерним променем, а також прийняті уніфіковані конструкторські рішення, які дозволяють встановлювати цю ракету на наземні та повітряні носії – вертольоту. Окрім того, ця ж ракета може встановлюватись на морські платформи, що має величезне значення з огляду на вимогу озброїти ракетні катери Військово-морських Сил України”, – заявив у інтерв’ю Defense Express Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов.

blank
Ракетний катер Fast Inshore Attack Craft (FIAC) від компанії Babcock

“Ми готові РК-10 встановити на катери, бо пусковий комплекс для цієї ракети має малі габарити. Враховуючи те, що РК-10 може бути у варіанті, як проти повітряних цілей, так і проти наземних, це робить її універсальним засобом для знищення цілей на відстані до 12 км”, – підкреслив Олег Коростельов.

Зазначається, що нові ракети можна встановити не тільки на нові британські катери, які проєктують і вироблятимуть для ВМС України, але й на патрульні катери типу Island та навіть українські броньовані артилерійські катери “Гюрза”.

blank
Малий броньований артилерійський катер (МБАК)

На сьогодні пропозиція створення вітчизняного комплексу ЗРК ближньої дії на основі розробок КБ “ЛУЧ” з РК-10 була підтримана Міністерством оборони України.

“Зараз з Міноборони України досягнуто згоду про підписання спільного рішення з метою роботи над комплексом ЗРК ближньої дії”, – розповів очільник ДККБ “ЛУЧ”.

Водночас, за словами Коростельова, ці роботи будуть проходити під “модернізацією комплексу “Стріла-10”.

blank
Модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» від КБ «ЛУЧ» на відкритому майданчику виставки «Зброя та безпека». Фото: Владислав Христофоров / НПП

Аналогічним підхід вже був продемонстрований на комплексі “Штурм-С”, який проходить “модернізацію”, а насправді змінився так, що від нього залишилось лише шасі. Бо він був повністю перероблений і перелаштований під роботу новою ракетою “Бар’єр-П”, отримав новий прицільний комплекс та систему управління вогнем.

Таким чином, за аналогією, тоді оновлену “Стрілу-10” з новою версією також буде об’єднувати лише шасі. Бо мова йде і про нову ракету РК-10, і про новий прицільний комплекс.

Водночас масо-габаритні характеристики комплексу з зенітною РК-10 цілком дозволяють розмістити її не тільки на шасі МТ-ЛБ, а й на бронеавтомобілях 4х4 типу “Варта” від “Української бронетехніки”. Не виключено, що за побажанням замовника може бути обрана й інша автомобільна база.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають