9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Жовтня, 2021

В Україні відкрили складальну лінію радіостанцій турецької Aselsan

 • Україна та Туреччина розширюють співпрацю у сфері військово-технічного співробітництва, одним з напрямків якої стало відкриття на території України складальної лінії радіостанцій турецької компанії Aselsan.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Офіційне відкриття складальної лінії турецьких радіостанцій відбулося 10 жовтня за участі представників компанії Aselsan та української сторони. Складальне виробництво продукції компанії Aselsan стосуватиметься радіостанцій, що вже закуповуються за контрактом з Міністерством оборони України. Йдеться про лінійку радіостанцій VRC-9661 (потужністю 10 Вт та 50 Вт), ручну радіостанцію PRC-9651 (5 Вт) та солдатську радіостанцію PRC-5712 (125 мВт). 

  З нагоди відкриття з промовою виступив президент та генеральний директор компанії Aselsan професор, доктор Халук Горгун (Haluk Görgün). Він висловив сподівання, що організація складального циклу не тільки пришвидшить темпи оснащення українських Збройних Сил, але й стане поштовхом до нових спільних проєктів України та Туреччини:

  «Компанія Aselsan має виробничі та складальні лінії не тільки в Туреччині, а й в більш як 10 країнах у всьому світі. Сьогодні я з великим задоволенням знаходжуся тут, на відкритті складальної лінії радіостанцій Aselsan, які відтепер будуть виготовлятися та обслуговуватися в Україні. Ми завжди з гордістю заявляємо про те, що з 2013 року наша компанія успішно співпрацює з українськими Збройними Силами та місцевими виробниками. Протягом цих років ми вже здійснили низку успішних проєктів в Україні у сфері радіоелектроніки та систем зв’язку і сподіваємося, що відкриття складальної лінії стане ще одним кроком до налагодження довгострокових партнерських зв’язків з Україною».

  Водночас начальник військ зв’язку Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Рапко, який також був присутній на відкритті, запевнив, що радіостанції Aselsan відповідають всім необхідним технічним вимогам:

  «Ці радіостанції неможливо подавити потужними радіоелектронними підрозділами Російської Федерації. Так, вони дуже сильно просунулися в напрямку вдосконалення засобів РЕБ, але турецькі радіостанції нанівець зводять ці зусилля, оскільки можуть працювати в будь-яких умовах. Це найголовніша цінність засобів зв’язку Aselsan. Тому я вважаю, що майбутнє цифрових радіостанцій для наших Збройних Сил вирішено».

  У 2017 році УКХ-радіостанції від компанії Aselsan стали переможцями у порівняльних випробуваннях, які пройшли у Збройних Силах України, і закуповуються для оснащення частин Сухопутних військ, ракетних військ та артилерії, частин Протиповітряної оборони. Крім низки додаткових угод про постачання радіостанцій, також було підписано офсетну угоду, яка дозволяє отримати сучасне програмне забезпечення та технології.

  Протягом 2019 року українські військові та інженери компанії Aselsan реалізували низку проєктів, спрямованих на покращення систем зв’язку в ЗСУ. Одним з таких рішень стало запровадження турецькою компанією у власні засоби зв’язку режиму DMR (Digital Mobile Radio). Цей режим забезпечує підвищений захист радіомережі від прослуховування. Також він позитивно впливатиме на переоснащення ЗСУ новими радіостанціями, оскільки забезпечує взаємодію підрозділів, оснащених радіостанціями Aselsan з тими підрозділами, що використовують засоби зв’язку Motorola.

  Зразки радіостанцій, що закуповуються в інтересах Збройних Сил України, належать до сучасного сімейства засобів зв’язку, побудованих на основі технології software-defined radio (SDR), де базові параметри пристрою визначаються програмним забезпеченням. Системи розроблені відповідно до стандартів НАТО, що вимагають від мереж тактичного зв’язку підвищеної живучості в умовах застосування противником засобів протидії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Чорноморський банк торгівлі та розвитку інвестував 776,2 млн євро в українські проєкти

  Чорноморський банк схвалив 53 інвестиційні проєкти в Україні на 842,7 млн євро. З них вже здійснено фінансування...

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного комплексу, який підприємство розпочало у...

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на 13% перевищує показник аналогічного періоду...

  У Нетішині зариблюють водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС

  У Нетішині Хмельницької області проводять зарибнення водойми-охолоджувача однойменної АЕС, яке триває протягом місяця, з 18 жовтня по 15 листопада.

  Перероблений пластик використали для облаштування дитячого майданчику в Івано-Франківську

  В Івано-Франківську з переробленого пластику облаштовують елементи для дитячого майданчика. Знаходиться він у дворі будинку, що на вулиці Пулюя, 15. Його мешканці...

  Міжнародна компанія NEQSOL Holding подала заявку на купівлю частки найбільшого українського виробника цементу

  Міжнародна група NEQSOL Holding, яка володіє мобільним оператором Vodafone Україна, подала заявку в Антимонопольний комітет на купівлю пакета акцій найбільшого українського виробника цементу ПрАТ...

  Морські порти України з початку року перевалили понад 106 мільйонів тонн вантажів

  Морські порти України в січні-вересні 2021 року скоротили перевалку вантажів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,7%, або на 12,67...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Зараз читають

  Українська авіакомпанія отримала два літаки Ан-148 з Росії

  У державному реєстрі цивільних повітряних суден України з’явилися два літаки Ан-148, які раніше літали в Росії.

  Як українські науковці вирощують та вивчають унікальні антарктичні рослини (фото)

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) Національної академії наук України в рамках віртуальної екскурсії до лабораторії відділу...

  Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 80 приміських та регіональних електропоїздів за понад 30 мільярдів гривень

  В системі публічних закупівель Prozorro 1 жовтня була опубліковано оголошення про проведення закупівлі АТ "Укрзалізниця" електропоїздів для...

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.