9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

В Україні створюють надсучасні тренажери для бронетехніки (відео)

 • Перемога на полі бою — це не тільки сучасна потужна зброя, це і вміння нею користуватися. Саме тому бойова підготовка завжди займає провідне місце у пріоритетах кожної армії.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Проте ціна такої підготовки, особливо для людей, які далекі від військової справи, може просто злякати. Наприклад, один пуск високоточної протитанкової ракети коштує близько 20 тисяч доларів, а танк на один кілометр ходу споживає 3-4 літри дизеля.

  Навчання армії – це дуже дорога річ

  А для того, щоб навчити екіпаж українського БТР-3 чи БТР-4, до мінімально необхідного рівня, необхідно близько 200 тисяч доларів. Тобто навчання екіпажів лише однієї роти потягне на 2 мільйони доларів, які підуть на паливо та боєприпаси.

  Саме тому у всьому світі в армійських навчальних центрах активно застосовують спеціальні тренажери, які дозволяють у рази здешевити процес навчання та до автоматизму довести дії екіпажів у екстремальних ситуаціях.

  Танк споживає 3-4 літри дизеля на один кілометр ходу

  Саме такі тренажери в Україні створює наукове-виробниче підприємство “Енергія-2000”, яке виготовило понад 100 “бойових парт”, які постачаються у десятки країн світу. Мова йде про тренажери для бронетехніки, систем протиповітряної оборони, протитанкових засобів, спеціальної інженерної техніки, тощо.

  Своєю чергою, Defense Express скористався можливістю та протестував комплексний тренажер БТР-3, який передає всі особливості бойового застосування цієї машини. Починаючи від того, як взагалі запустити та керувати бронетранспортером, до стрільби з далекобійного протитанкового “Бар’єру”.

  Для навчання екіпажів БТР-3 використовується абсолютно автентична кабіна бронетранспортера з тими ж приладами та органами керування. Вона знаходиться на рухомій 6-ступеневій платформі, що дозволяє передати всі вібрації та маневри БТР-3.

  Вона передає всі рухи у трьох площинах та навіть перевантаження, бо має швидкість до 20 градусів за секунду, чого достатньо навіть для симуляції перекидання. Завдяки цьому вже через п’ять хвилин тренувань занурення у віртуальну реальність стає настільки глибоким, що вже важко відрізнити її від справжнього життя.

  Тренажер БТР-3: рухома платформа та пульт інструктора

  Важливою особливістю цього тренажера є те, що він дозволяє одночасно проводити навчання всіх членів екіпажу БТР-3: механіка-водія, оператора озброєння та командира. Водночас такі тренажери можуть навіть об’єднуватись у єдину мережу та діяти на одному віртуальному полі бою.

  Звісно, виключно за допомогою навіть таких тренажерів навчити екіпаж бойової машини — неможливо. Але завдяки ним стає реальним сформувати навички бійця, ще до того, як він сяде у справжню техніку. І коли справа дійде до перших стрільб, чи водіння, новобранець вже бути знати, як на його дії реагує машина.

  Місце механіка-водія та командира БТР-3 у тринажері

  Окрім того, віртуальне поле бою може бути будь-яким, наприклад, точною копією місцевості на Донбасі. Зокрема, один з “полігонів” у тренажерах “Енергії-2000” знаходиться біля “цифрового” Докучаєвська. Завдяки цьому є можливість ознайомити вже досвідчених бійців з особливостями цієї місцевості та найбільш вірогідними діями противника.

  Проте, попри всі можливості таких тренажерів, вони й досі не сильно цікавлять Міноборони. Фактично, єдиним навчальним центром з тренажерами такого рівня в Україні є лише відома “Десна”.

  Водночас, як доводить практика, звичайне рахування коштів, та й здоровий глузд, такі тренажери мають бути у кожній бригаді Збройних Сил України. Бо перемога в бою народжується під час тренувань.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Уряд виділив майже півтора мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі

  Для будівництва нового аеропорту в Дніпрі уряд виділив 1 мільярд 400 мільйонів гривень на нинішній рік.

  КБ «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс в інтересах іноземного замовника

  Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс ближньої дії для іноземного замовника.Про це в інтерв’ю розповів...

  Повітряні сили обирають з трьох типів винищувачів для оновлення парку бойових літаків

  Повітряні Сили Збройних Сил України чекають рішення держави на закупівлю нових винищувачів на заміну наявного авіаційного парку радянських зразків.

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Миколаївське державне...

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Розробки українських науковців у сфері енергетики, ВПК та машинобудування приносять користь державі

  Президент Національної академії наук України під час онлайн-брифінгу для представників ЗМІ розповів про результати наукової роботи, які принесли дохід та користь державі.

  «Мотор Січ» модернізує двигуни для гелікоптерів Мі-8 ВПС Грузії

  Українське підприємство «Мотор Січ» проведе ремонт і модернізацію двигунів гелікоптерів Мі-8 Грузії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Зараз читають

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”....

  Інвестиції в завод “Інтерпайп Сталь” за дев’ять років склали мільярд доларів

  У січні 2021 року електросталеплавильному комплексу "Інтерпайп Сталь" у місті Дніпро виповнюється 9 років. За цей період...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».