9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 18 Червня, 2021

В Україні створюють надсучасні тренажери для бронетехніки (відео)

 • Перемога на полі бою — це не тільки сучасна потужна зброя, це і вміння нею користуватися. Саме тому бойова підготовка завжди займає провідне місце у пріоритетах кожної армії.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Проте ціна такої підготовки, особливо для людей, які далекі від військової справи, може просто злякати. Наприклад, один пуск високоточної протитанкової ракети коштує близько 20 тисяч доларів, а танк на один кілометр ходу споживає 3-4 літри дизеля.

  Навчання армії – це дуже дорога річ

  А для того, щоб навчити екіпаж українського БТР-3 чи БТР-4, до мінімально необхідного рівня, необхідно близько 200 тисяч доларів. Тобто навчання екіпажів лише однієї роти потягне на 2 мільйони доларів, які підуть на паливо та боєприпаси.

  Саме тому у всьому світі в армійських навчальних центрах активно застосовують спеціальні тренажери, які дозволяють у рази здешевити процес навчання та до автоматизму довести дії екіпажів у екстремальних ситуаціях.

  Танк споживає 3-4 літри дизеля на один кілометр ходу

  Саме такі тренажери в Україні створює наукове-виробниче підприємство “Енергія-2000”, яке виготовило понад 100 “бойових парт”, які постачаються у десятки країн світу. Мова йде про тренажери для бронетехніки, систем протиповітряної оборони, протитанкових засобів, спеціальної інженерної техніки, тощо.

  Своєю чергою, Defense Express скористався можливістю та протестував комплексний тренажер БТР-3, який передає всі особливості бойового застосування цієї машини. Починаючи від того, як взагалі запустити та керувати бронетранспортером, до стрільби з далекобійного протитанкового “Бар’єру”.

  Для навчання екіпажів БТР-3 використовується абсолютно автентична кабіна бронетранспортера з тими ж приладами та органами керування. Вона знаходиться на рухомій 6-ступеневій платформі, що дозволяє передати всі вібрації та маневри БТР-3.

  Вона передає всі рухи у трьох площинах та навіть перевантаження, бо має швидкість до 20 градусів за секунду, чого достатньо навіть для симуляції перекидання. Завдяки цьому вже через п’ять хвилин тренувань занурення у віртуальну реальність стає настільки глибоким, що вже важко відрізнити її від справжнього життя.

  Тренажер БТР-3: рухома платформа та пульт інструктора

  Важливою особливістю цього тренажера є те, що він дозволяє одночасно проводити навчання всіх членів екіпажу БТР-3: механіка-водія, оператора озброєння та командира. Водночас такі тренажери можуть навіть об’єднуватись у єдину мережу та діяти на одному віртуальному полі бою.

  Звісно, виключно за допомогою навіть таких тренажерів навчити екіпаж бойової машини — неможливо. Але завдяки ним стає реальним сформувати навички бійця, ще до того, як він сяде у справжню техніку. І коли справа дійде до перших стрільб, чи водіння, новобранець вже бути знати, як на його дії реагує машина.

  Місце механіка-водія та командира БТР-3 у тринажері

  Окрім того, віртуальне поле бою може бути будь-яким, наприклад, точною копією місцевості на Донбасі. Зокрема, один з “полігонів” у тренажерах “Енергії-2000” знаходиться біля “цифрового” Докучаєвська. Завдяки цьому є можливість ознайомити вже досвідчених бійців з особливостями цієї місцевості та найбільш вірогідними діями противника.

  Проте, попри всі можливості таких тренажерів, вони й досі не сильно цікавлять Міноборони. Фактично, єдиним навчальним центром з тренажерами такого рівня в Україні є лише відома “Десна”.

  Водночас, як доводить практика, звичайне рахування коштів, та й здоровий глузд, такі тренажери мають бути у кожній бригаді Збройних Сил України. Бо перемога в бою народжується під час тренувань.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру,...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні...

  КБ «ЛУЧ» представило макет модернізованого зенітно-ракетного комплексу ближньої дії «Стріла-10 «Луч»

  КБ «ЛУЧ» презентувало на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» модернізований зенітний ракетний комплекс ближньої дії «Стріла-10...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий...