9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

В Україні створять державні корпорації з ракетобудівництва, авіабудівнцтва та авіаремонту

В Україні планують реформувати структуру “Укроборонпрому” та на його базі створити
шість галузевих держкорпорацій.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням “Крила”.

За словами заступника генерального директора по трансформації Концерну Романа Бондаря, неможливо рівномірно створювати цінність і ефективно управляти 116-ма підприємствами Концерну. Особливо з огляду на відмінності в бізнес-моделях, структурі продуктів, стан активів і ринкових особливості. У порівнянні з приватним сектором державні компанії неконкурентоспроможні. Зв’язані по руках і ногах обмеженнями, зайвою бюрократією, поганим доступом до ресурсів, слабкою мобільністю і зарегульованість.

В “Укроборонпромі” проаналізували кожне зі 116-ти підприємств за 9-ма критеріями, серед яких: участь в ДОЗ, експортний потенціал, рівень технологій, стан виробничої бази і т.д. Це дало можливість виділити життєздатні підприємства, які будуть ядром розвитку державної частини українського ОПК. На їх базі будуть створені галузеві холдинги, в основі яких будуть найпрогресивніші і перспективні підприємства Концерну.

Йдеться як мінімум про 6 держкорпорації: ракетобудування; авіації; бронетехніки; радарних і морських систем; авіаремонт. Решта підприємств будуть консолідовані навколо базових. Що стосується самого Концерну, то, у нинішньому вигляді, він припинить існування.

Чиновник повідомив, що 28 підприємств будуть виведені зі структури Концерну, 21 підприємство будуть передані до Фонду держмайна, 2 – Державному космічному агентству України. П’ять підприємств, які давно існують лише на паперах, будуть ліквідовані.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають