9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

В Україні створять центр обслуговування французьких САУ Caesar

Міністерство оборони хоче створити в Україні центр обслуговування та ремонту французької військової техніки аби пришвидшити цикл її відновлення та отримати більше гаубиць Caesar.

Про це повідомляє французьке видання Le Figaro, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про такі наміри йшлося під час зустрічі українського представництва з міністром збройних сил Франції Себастьєном Лекорню у Києві 28 грудня.

Проте французька армія, схоже, не готова передавати нові гаубиці зі своїх запасів. Тому міністр оборони України Олексій Резніков закликав французів прискорити темпи виробництва, аби поставки відбулись вже у 2023 році.

blank
САУ “Caesar” у складі 55 ОАБр. Фото: пресслужба Угруповання Об’єднаних сил

Тим часом українська армія стурбована станом французьких гаубиць: вони сильно зношені внаслідок екстремально високих темпів стрільби.

«Деякі пошкодження Цезарів стають серйозними», – визнає Себастьєн Лекорню.

Відомо, що одна з вісімнадцяти поставлених САУ Caesar повністю виведена з ладу. Скоріше за все, йдеться про гаубицю, яка була уражена російським баражуючим дроном місяць тому.

Інші САУ покинули передову заради технічного обслуговування. У деяких машин зламана ходова частина, а чисельні вузли артилерійських частин гаубиць потребують заміни. Стволи теж незабаром доведеться замінити через зношеність.

blank
САУ “Caesar” у складі 55 ОАБр. Фото: пресслужба Угруповання Об’єднаних сил

Міністерство оборони України хоче забезпечити місцеве обслуговування, аби не доставляти Caesar до Польщі. Наразі транспортування займає багато часу та ставить гаубиці під загрозу.

«У нас є три рівні обслуговування», — пояснює міністр оборони України Олексій Резніков.

Це базовий ремонт на полі бою, який можуть забезпечити українські компанії, так званий ремонт «середньої складності» і той, що потребує передачі техніки закордон.

Тому зараз у Міноборони України хочуть поглибити співпрацю із французькими компаніями, щоб полегшити ремонти в Україні.

blank
САУ “Caesar” у складі 55 ОАБр. Фото: пресслужба Угруповання Об’єднаних сил

Водночас, за словами журналістів Le Figaro, українську адміністрацію у Парижі вважають надто важкою та повільною. Франція створила фонд підтримки на 200 мільйонів євро для замовлень деталей безпосередньо у виробників. Три закупівельні центри відповідають за розміщення замовлень. Париж вже кілька місяців пропонує українській стороні замовляти запчастини за цією схемою не гаючи часу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають