9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

В Україні створять Агенцію з оборонних технологій

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський анонсував створення Агенції з оборонних технологій.

Про це міністр заявив під час відвідання Ситуативного центру КПІ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Урядовець відзначив, що задачі новоствореної установи будуть “подібні американській DARPA”.

Для її створення залучать Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки, Секції прикладних наук Національної академії наук та інших наукових закладів.

 «Звісно до роботи Агенції може бути залучений один з наукових майданчиків в КПІ», – відзначив Олег Уруський.

DARPA – Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США, що відповідає за розробку нових технологій для використання в збройних силах США.

blank

Ідея про “українську DARPA” не нова. Так, у 2017 році Укроборонпромом було анонсовано створення GARDA (Government Advant Research Development Agency).

Її створенням займався тодішній радник директора УОП Ентоні Тетер (ексочільник DARPA). У 2018 році тодішній керівник УОП Павло Букін обіцяв, що GARDA буде розгорнута на базі КПІ. На сайті концерну досі є форма, яку можуть заповнити розробники оборонних проєктів, які претендують на державну підтримку в рамках проєкту.

Після початку війни з Росією в Україні було створено і приватний майданчик, який позиціонує себе як аналог DARPA – Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок (UARPA).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають