9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

В Україні розробили унікальний олівець для розмінування

Фахівці одного з підприємств концерну «Укроборонпром» створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, зовнішньо схожого на олівець.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення концерну.

Повідомляється, що завдяки екзотермічній порошковій суміші виріб ефективно пропалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, приміром, боєприпасів. Це спричиняє вигорання вибухової речовини. Такий олівець можна застосовувати під час розмінування територій.

Наразі розробники працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів. Це підвищить якість розмінування та збереже життя людей. В «Укроборонпромі» запевняють: пристрій безпечний у використанні.

Підприємство-розробник олівця є оператором протимінної діяльності в Україні та отримало сертифікат, який дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території нашої держави.

Повідомляється, що це підприємство «Укроборонпрому» має власний Центр гуманітарного розмінування, в якому працюють фахівці високого класу. З 2010 року Центр акредитований в ООН як постачальник послуг з протимінної діяльності та є партнером UNMAS, відповідної служби Організації Об’єднаних Націй.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають